Myślałeś, że wiesz wszystko o Janie Pawle II? Te informacje wbiją Cię w ziemię

Jan Paweł II jest w Polsce najważniejszą postacią. Nasz święty papież pozostaje w sercach i umysłach swoich rodaków. Te informacje na jego temat jednak wbiją Cię w ziemię. Jeśli do tej pory myślałeś, że wiesz wszystko o papieżu Polaku – to zapewniamy, że się myliłeś.

O tym, że papież Polak kochał podróże wiedzą wszyscy. Czy jednak zdajecie sobie sprawę, że podczas swojego pontyfikatu odbył ich aż… 104! Tak, to szokująco dużo biorąc pod uwagę, że Jan Paweł II musiał się do każdego wyjazdu bardzo przygotować.Jan Paweł II – nieznane fakty

Jednakże, to nie jedyny ciekawy fakt o Janie Pawle II. Był on zdecydowanie papieżem, który wychodził do ludzi. Jedną z kolejnych rzeczy, której możecie o papieżu nie wiedzieć, jest to, że od początku swojego pobytu w Watykanie zapraszał bardzo różne osoby na prywatne msze. Przez papieską kaplicę przewinęły się tysiące osób.

– Jak tak krzyczycie „Niech żyje papież”, przypomina mi się, gdy ktoś się pomylił i krzyknął: „Niech żyje łupież” – czyje to słowa? Tak, dokładnie Jana Pawła II. Papież znany był również z nieposkromionego poczucia humoru. Być może to dlatego tak kochała go młodzież.

Na koniec informacja już dużo bardziej znana. Pontyfikat papieża Polaka był jednym z najdłuższych. Konkretnie, od Jana Pawła II dłużej na Tronie Piotrowym zasiadali tylko św. Piotr i Pius IX. Cieszmy się, że mogliśmy się nim cieszyć tak długo.

Jan Paweł II został zabity?

Lekarz anestezjolog Lina Pavanelli opublikowała dokumenty o śmierci Jana Pawła II z których wynika, że papież został poddany eutanazji.

– Lekarze skrócili życie pacjenta, za późno zakładając mu sondę pokarmową. Powinni zostać zadenuncjowani. W takich warunkach dla etyki katolickiej jest to eutanazja – pisze doktor Pavanelli

– Tylko jego decyzja o odrzuceniu leczenia może tłumaczyć postępowanie ekipy medycznej – zaznacza.

Zdaniem Liny Pavanelli odżywianie Jana Pawła II poprzez sondę pokarmową należało rozpocząć znacznie wcześniej, a nie na trzy dni przed jego śmiercią. Według niej stan pacjenta wskazywał, że taka forma sztucznego odżywiania była konieczna z powodu jego skrajnego osłabienia i niedożywienia w ostatnich tygodniach życia.