MYŚLAŁA, ŻE JEST W 30 TYGODNIU CIĄŻY. NA BADANIU USG LEKARZ ZAMIAST DZIECKA ZOBACZYŁ COŚ PRZERAŻAJĄCEGO

Kristy Butler i jej chłopak Celern byli zachwyceni, gdy przeprowadzony test ciążowy wypadł pozytywnie. Nie mieli jednak pojęcia co rośnie w brzuchu kobiety.

To była dla nas dobra informacja, byliśmy bardzo podekscytowani. Lekarze szacowali, że jestem w 30 tygodniu ciąży, gdyż mój szybko się powiększał. Nasz koszmar rozpoczął się, gdy skierowano mnie na USG.” – powiedziała Kristy, udzielając wywiadu dla Caters News.To co rosło w moim łonie to nie było dziecko. To była cysta o rozmiarach 30cm x 20cm, która z dnia na dzień robiła się coraz większa.” Jak się okazało, olbrzymia torbiel na jajniku doprowadziła do poronienia w 6 tygodniu ciąży.

Ta wiadomość złamała mi serce. Nie czułam bicia małego serduszka.”

Kristy przeszła zabieg chirurgiczny w celu usunięcia cysty, a po sześciu tygodniach spędzonych w szpitalu była na tyle zdrowa, że mogła wrócić do domu. Od tamtej pory dzieli się swoją historią, by uczulić kobiety na punkcie profilaktycznych, regularnych badań lekarskich, mających na celu wykrywanie schorzeń tego typu.

Miałam szczęście, że cysta miała charakter łagodny, ale jajnik i tak trzeba było usunąć. Jeśli torbiel byłaby większa, zmiażdżyłaby moje narządy.” – wyznała Kristy. Ku szczęściu młodej parze, po przeprowadzeniu testu płodności, okazało się, że kobieta będzie w stanie zajść w kolejną ciążę.

Skakałam z radości, gdy okazało się, że jeden jajnik pozwoli mi zajść znowu w ciążę.

Kristy ma nadzieję, że jej historia będzie przestrogą dla innych kobiet. Gdy jej brzuch nabierał coraz większych rozmiarów nawet nie myślała o zrobieniu testu ciążowego, przekonali ją do tego znajomi z pracy.

„Mam nadzieję, że mój przypadek uczuli kobiety do wykonywania regularnych badań, gdyż cysty są bardzo niebezpieczne. Nie słuchałam swojego ciała, lecz teraz jestem bardzo ostrożna i czujna.” – wyznała kobieta.

Źródło: littlethings.com