Miała 50 ran na szyi i ugryzienia „wampira”

16 kwietnia w Tarnopolu w jednym z bloków doszło do brutalnego zabójstwa. Ofiarą mordu padła znana tatuażystka Tatiana Podwaszeckaia. Do zbrodni przyznał się jej znajomy Andriej Gorbatyuk, z którym przed laty wystąpiła w programie „Ukraine Speaks”. Razem z mężem opowiedzieli o modyfikacjach ciała, którym Andriej poddał się w ich salonie. Miały go one przemienić w demona.

W 2014 roku Andriej Gorbatyuk, Tatiana Podwaszeckaia i jej mąż Rusłan wystąpili w znanym na Ukrainie talk show „Ukraine Speaks”. Gorbatyuk opowiedział o swoich modyfikacjach ciała, które miały zmienić go w demona. Zabiegi wykonywała Tatiana i Rusłan. Andriej wszczepił sobie sztuczne rogi, spiłował zęby, wytatuował gałki oczne oraz przyciął uszy.

Znajomi 26-latka powiedzieli ukraińskiej gazecie „KP”, że mimo tych zmian, Andriej pozostał „miłym i wrażliwym” chłopakiem. Pisał wiersze, czytał poezję, ćwiczył na siłowni. Nigdy nie był agresywny. Każdy wiedział jednak, że jest uzależniony od narkotyków. To z powodu nałogu, Tatiana i Rusłan zerwali z nim kontakt.16 kwietnia spotkał się z Tatianą po raz pierwszy od lat. Powiedział, że chce dokończyć pewien tatuaż. 27-latka przyjęła go w swoim domu. Po skończonej pracy, zaczęła instruować kolegę w jaki sposób ma pielęgnować malunek i ostrzegła, by nie pił alkoholu. Nagle Andriej miał wpaść w szał i chwycić za nóż.

Lokalne media podały, że zadał Tatianie około 50 ciosów w szyję. Niektóre twierdzą, że widniały tam także ślady po wampirzych zębach, ale policja nie potwierdziła tych informacji.

Tatianę znaleźli robotnicy, którzy przyszli wraz z właścicielką mieszkania dokonać kilku napraw. Andriej po zabiciu koleżanki, poszedł do mieszkania, w którym żył razem z matką. Przebrał się, zabrał kilkaset dolarów z jej skrytki, a przed opuszczeniem domu oznajmił, że zabił Tatianę. Kobieta nie poinformowała o tym policji. Mordercę zatrzymano niedługo potem we Lwowie.

Po aresztowaniu przyznał się do zabójstwa Tatiany, ale nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił. Stwierdził, że „doznał ataku paniki, a później ocknął się nad jej ciałem”. 26-latek zostanie najprawdopodobniej poddany ocenie psychiatrycznej. Za zbrodnie, którą popełnił grozi mu do 15 lat więzienia.