Miał być ślub jak z bajki. Zamiast tego białą suknię ubrali jej do trumny

W piątek odbył się pogrzeb Martiny Kušnírovej, ktora była narzeczoną słowackiego dziennikarza śledczego, Jána Kuciaka. Para była w sobie bardzo zakochana, a ich ślub miał się odbyć już w maju tego roku. Jednak nie było im to dane. Oboje zostali z zimna krwią zastrzeleni w swoim nowym domu, w którym nawet nie zdążyli się jeszcze urządzić. Wymarzona biała suknia stała się dla Martiny pogrzebowym całunem.

Ostatnie pożegnanie Martiny Kušnírovej odbyło się w niewielkiej miejscowości Gregorovce niedaleko Preszowa we wschodniej Słowacji. Ciało pięknej 27-latki spoczęło w białej trumnie, a w ostatnią drogę udała się ubrana w śnieżnobiałą suknię. Tę samą, w której już za dwa miesiące miała powiedzieć uroczyste „tak” Jánowi Kuciakowi. Jednak zamiast weselnych bukietów, pod ich wspólnym zdjęciem ułożono dziesiątki wieńców pogrzebowych.Rodzinie i przyjaciołom Martiny z trudem przyszło powiedzenie ostatniego „żegnaj”. Widząc jej nieruchome ciało nie umieli powstrzymać łez… „Chcę ich zobaczyć, chcę dotknąć mojej córeczki. Jest moim dzieckiem” – mówiła wcześniej „Novýemu Časowi” Zlatica, matka Martiny. W piątek mogła to zrobić ostatni raz. Trudno nawet sobie wyobrazić rozpacz matki, która nigdy nie pogodzi się z tym, że odebrano życie jej ukochanemu dziecku.

Martina i Ján zaplanowali w maju ślub. W ubiegłym roku kupili dom w niewielkiej miejscowości Velka Mača, niedaleko Trnawy. To właśnie tam zostali bestialsko zamordowani. Martina zginęła od strzału w głowę, a Ján w klatkę piersiową. Ich ciała znalazła matka Martiny, która zaniepokoiła się brakiem kontaktu z córką.

Wszystko wskazuje na to, że morderstwo było mafijną egzekucją i ma związek ze sprawą, którą zajmował się Jan Kuciak. Od 3 lat był dziennikarzem śledczym w Rignier Axel Springer Slovakia. W swoich artykułach opisywał między innymi działalność włoskich siatek przestępczych na terenie Słowacji oraz obecność osób zbliżonych do włoskiej mafii w otoczeniu słowackich polityków.

Kilka dni po zabójstwie słowacka policja poinformowała o zatrzymaniu Włochów, których o korupcję i kontakty z mafią podejrzewał zamordowany dziennikarz Jan Kuciak. W sumie w ręce policji wpadło około 10 osób. Śledczy dokonali również przeszukań w domach zatrzymanych.

Źródło: fakt.pl