Mężczyźni będą rodzić dzieci?!

Świat w ostatnim czasie zmienił się nie do poznania. Postęp technologiczny jest naprawdę zadziwiający i sprawił że nasze życie zupełnie się zmieniło. Choć brzmi to jak z filmu science fiction to już niedługo to mężczyźni będą mogli zajść w ciąże!

Specjalista w tej dziedzinie uważa że to naprawdę jest możliwe i to w niedalekiej przyszłości.W 2013 roku w Szwecji pewna 36 letnia kobieta jako pierwsza na naszym globie przeszła operacje transplantacji macicy, a rok później urodziła zdrowe dziecko. Od tamtego czasu takich zabiegów jest coraz więcej.

Dzięki rozwojowi medycyny już wkrótce podobne operacje będzie można przeprowadzać u mężczyzn.” – twierdzi dr Richard Paulson, ustępujący prezes Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Reprodukcyjnej.

Takie operacje mogą być bardzo pomocne dla osób które przeszły zmianę płci. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby kobieca macica została wszczepiona w osobę transpłciową.

Można zrobić to nawet jutro. Owszem, pojawią się dodatkowe wyzwania, ale nie widzę żadnego oczywistego problemu, który mógłby temu zapobiec. Osobiście podejrzewam, że znajdą się transpłciowe kobiety, które będą chciały mieć macicę i prawdopodobnie otrzymają ją drogą transplantacji.” – powiedział dr Paulson. 

Kobiety i mężczyźni mają różne kształty miednicy jednak znajdzie się tam miejsce na wszczepienie macicy. Prawdopodobnie było by to bardzo skomplikowane a późniejszy poród musiał by odbyć się przez cesarskie cięcie lecz nadal jest to możliwe. Konieczne było by podanie mężczyźnie hormonów w celu zmian zachodzących w organizmie kobiety w trakcie ciąży.

Warto wspomnieć że po 2014 roku w Szwecji na świat przyszło co najmniej 5 dzieci urodzonych przez kobiety które poddały się przeszczepowi.