Mężczyzna podniósł z ziemi pusty kubek i wrzucił go do kosza. Nie spodziewał się, że ludzie wokół zareagują w taki sposób

Coraz częściej borykamy się z problemem śmieci leżących na ulicach i chodnikach naszych miast. Niestety wielu z nas przechodzi obojętnie obok, jedynie narzekając na to, że inni śmiecą. A przecież sami też możemy coś z tym zrobić. Miasta przeznaczają ogromną część budżetu na sprzątanie po mieszkańcach, którzy nie potrafią zadbać o własne otoczenie, wyrzucają śmieci na ulicę i obojętnie przechodzą obok przejawów zaśmiecania.

Władze miasta Lille we Francji postanowiły przesłać swoim mieszkańcom ważny przekaz i zwrócić uwagę na ten problem. Na Place du Theatre położono na chodniku w pobliżu kosza pusty kubek po kawie. Ukryte kamery i statyści obserwowali kubek i reakcję przechodzących osób. Ponad setka ochotników wraz z trzydziestoma pracownikami miasta oczekiwała na osobę, która podniesie kubek i wyrzuci go.Czekali długo, gdyż tłum ludzi mijał śmieć obojętnie. Aż w końcu mężczyzna o imieniu Julien zareagował. Przystanął, podniósł kubek i umieścił go w koszu.

Po chwili został nagrodzony gromkimi brawami od przechodniów. Władze miasta chciały zwrócić uwagę swoich mieszkańców na problem zaśmiecania ulic i pokazać, że doceniają każdego, komu nie jest obojętne dbanie o miasto, środowisko, o siebie nawzajem.

Warto pamiętać jaki przekaz ma to nagranie. To my jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze otoczenie.