Matki, które wychowały co najmniej 4 dzieci, mają dostać emerytury. Nie będą musiały nawet pracować.

Na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która miała miejsce kilka dni temu Beata Szydło mówiła o nowym programie „Mama Plus”. Co to jest?

Beata Szydło zwróciła się do przyszłych matek. W trakcie wystąpienia zapowiedziała wdrożenie nowego programu, dzięki któremu matki wychowujące co najmniej czwórkę dzieci, będą mogły liczyć na minimalną emeryturę. Mają też dostawać ją niezależnie od tego czy były zatrudnione.Krótko mówiąc program ten jest kolejnym ukłonem w stronę powiększania rodzin i wychowywania większej ilości dzieci. To jednak nie wszystko.

– „Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko, wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży. Będzie także bon dla niepracujących młodych ludzi od 16 do 20 roku życia, na sport i kulturę” – powiedziała.

W ramach tego programu dzieci do 18 roku życia, które rozpoczną kolejny rok szkolny, dostaną jednorazowo 300 złotych.

Opisany przez Szydło program oczywiście nie spodobał się wszystkim. Na twitterze rozgorzała dyskusja. W komentarzach możemy przeczytać:

– „To po co w tym kraju w ogóle pracować? Narobić dzieci dadzą po 500 na dziecko, 300 na wyprawkę, bony, zasiłki, dodatki, kartę dużej rodziny a na koniec dadzą emeryturę i po co pracować? A dla emerytów którzy mają 30 lat pracy 30 zł waloryzacji. Nie macie już głosu mojej rodziny!”