Matka trójki dzieci została aresztowana za kradzież w sklepie. Jednak jej historia na tym się nie skończyła.

Czasami miewamy w życiu chwile, gdy jest nam ciężko. Nie tylko na duszy, są momenty, gdy po prostu nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z trapiącymi nas problemami i uciekamy się do przeróżnych, niekoniecznie tych prawych metod, by je rozwiązać. Wystarczy jednak odrobina współczucia i pomocy, by nasze życie mogło się odmienić.

To jak ważne jest współczucie i pomoc udowodnili policjanci z miejscowości Hillsborough, którzy pewnego dnia dostali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych. Policjantom nie sprawiło wielkiej trudności odnalezienie kobiety, która była sprawcą owej kradzieży. Wystarczyła jednak chwila rozmowy z nią, by na jaw wyszła szokująca prawda. Kobieta kradła, ponieważ nie miała czym nakarmić trójki swoich dzieci, jej sytuacja materialna jest niezwykle trudna. Kradzież ta nie była więc spowodowana chciwością czy kaprysami kobiety, a po prostu zwykłą chęcią przeżycia.Policjanci jednak musieli nałożyć na kobietę karę finansową oraz nakazać jej zwrot skradzionych produktów, taka ich praca. Na tym jednak historia się nie skończyła. Parę godzin później do domu kobiety znów zawitali policjanci, tym razem jednak w nieco innym celu. Przywieźli jej oni wszelkie produkty żywnościowe, dzięki którym mogła ona przyrządzić kilka posiłków dla całej swojej rodziny, a sam posterunek nagłośnił sprawę w internecie i poprosił o pomoc dla kobiety.

Jak widzimy istnieją jednak na świecie policjanci, którzy nie tylko pilnują porządku, ale i niosą również prawdziwą pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Oby było więcej takich ludzi.