Mały chłopiec bawił się z psem i nagle zasnął na siedząco. Zwierzak zachował się kapitalnie

Czy może być coś bardziej uroczego niż malutkie dziecko bawiące się z kudłatym przyjacielem? Oczywiście! Małe dziecko śpiące wtulone w sierść ukochanego psa.

Tak właśnie stało się w przypadku tego uroczego brzdąca. Maluch siedział na podłodze obok czworonoga, kiedy niespodziewanie zaczął morzyć go sen. Dziecko zachwiało się kilka razy, po czym na wpół przytomne opadło prosto na psiaka. A zwierzak nie mógł po prostu zrobić nic bardziej uroczego, niż to zrobił.Spokojnie się położył i pozwolił maluchowi spać na nim. Oczu od nich nie można oderwać:

Osobiście bardzo zazdrościmy tego dzieciaczkowi, ze ma tak świetnego przyjaciela i to na początku życia. Oboje na pewno bardzo sobie pomagają, a dzieciak wyrośnie na wrażliwego człowieka. Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze zwierzętami jest bardzo korzystny dla małych dzieci – nie tylko uczy odpowiedzialności za innych, ale też rozwija wrażliwość i pomaga nawiązywać więzi z innymi.

Nic też dziwnego, że wiele psów jest wykorzystywanych w terapii dzieci z problemami adaptacyjnymi. Ale nie tylko! W zoo w San Diego małe gepardy też dostają swoich psich terapeutów.

Okazuje się, że te dzikie koty są bardzo nieśmiałe i niezbyt sobie radzą w nawiązywaniu kontaktów nawet z innymi przedstawicielami swojego gatunku. By pomóc im przełamać nieśmiałość ich opiekunowie wpadli na pomysł, żeby małe gepardziątka wychowywać ze szczeniakami labradorów, które są znane ze swojej przyjaznej postawy i gotowości do zabawy.

Można? Można! Dlatego zawsze warto się porządnie zastanowić, czy nie adoptować jakiegoś mądrego pieska ze schroniska. Tylko wszyscy mogą na tym skorzystać.