Ludzie wzburzeni. Proboszcz odmawia pogrzebów!

Proboszcz parafii w Gowidlinie (woj. pomorskie) znowu wywołuje kontrowersje. Duchowny po raz kolejny nie zgodził się na pochówek jednego z parafian. Tym razem, ksiądz nie chciał pochować tragicznie zmarłego młodego mężczyzny. Rodzina musiała szukać wsparcia w innym kościele. Kuria pelplińska nie podjęła do tej pory żadnych działań.

O proboszczu z Gowidlina zrobiło się głośno we wrześniu po tym, jak nie zgodził się na otwarcie przykościelnej kaplicy w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Trumna ze zmarłym musiała wówczas stać pod gołym niebem. Duchowny tłumaczył, że zmarły nie chodził do kościoła i nie przyjmował kolędy. Nie pomogły tłumaczenia rodziny, że mężczyzna przed śmiercią ciężko chorował i nie opuszczał domu.

Jak widać, nagłośnienie sprawy przez ogólnopolskie media niewiele zmieniło. Okazuje się, że proboszcz po raz kolejny odmówił pochówku jednemu z parafian. Jak donoszą lokalne media,  duchowny nie chciał pochować tragicznie zmarłego młodego mężczyzny. Rodzina musiała prosić o pomoc i organizację uroczystości pogrzebowych w Rokitach – informuje “Express Kaszubski”.Tymczasem, ze strony kurii pelplińskiej, mimo wcześniejszych zapewnień, nie ma żadnej reakcji.