Krzysztof Ziemiec żegna się z “Wiadomościami”

Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”, ma go zastąpić Edyta Lewandowska – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Ziemiec, który jest jedną z kilku osób, które pozostały w „Wiadomościach” po ogromnych zmianach przeprowadzonych w redakcji na początku 2016 roku, nadal będzie prowadził programy w TVP Info.

Ziemiec mocno krytykowany był za wydanie “Wiadomości” z 14 stycznia. Wtedy to w negatywny sposób przedstawiona została reakcja Jerzego Owsiaka na atak na Pawła Adamowicza (krytykowano go za to, że nie przerwał obchodów finału WOŚP). Dodatkowo w tym programie, w materiale o mowie nienawiści, pokazane zostały jedynie wypowiedzi polityków PO. To również spotkało się z negatywnym odbiorem.

– Czy tacy ludzie jak pan Ziemiec, pan Adamczyk, pani Holecka i inni funkcjonariusze partyjnej propagandy TVP myślą że PiS będzie rządził wiecznie? Że nie nadejdzie czas rozliczenia ich za te kłamstwa i oszczerstwa którymi karmią ludzi? Jak wtedy spojrzą ludziom w twarz?” – pytał na Twitterze Dariusz Rosati, ekonomista, europoseł i były minister spraw zagranicznych.Po tym programie Ziemiec udał się do Davos na Światowe Forum Ekonomiczne i nie prowadził kolejnych wydań “Wiadomości”.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Ziemiec po powrocie do Polski podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezentera głównego wydania „Wiadomości”. Dziennikarz jednak nie odchodzi z Telewizji Polskie. Będzie gospodarzem emitowanych w TVP Info programów „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

Ziemca w „Wiadomościach” ma zastąpić Edyta Lewandowska. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dziennikarka po raz pierwszy poprowadzi główne wydanie tego dziennika.