Królowa oddaje władzę! Obwieszczono to rodakom

Zaskakujące informacje o królowej. Karol wkrótce zostanie królem?

14 listopada książę Karol skończy 70 lat. Królowa Elżbieta urodziła go mając 26 lat, zaledwie rok wcześniej zasiadła na tronie po śmierci ojca Jerzego VI. Podczas koronacji ślubowała krajowi i jego mieszkańcom, że będzie im służyć do końca swoich dni. Jednak zdaniem niektórych, Karol wkrótce zastąpi matkę na tronie.

Królowa Elżbieta II abdykuje za trzy lata! Taką szokującą wiadomość przekazał brytyjskim mediom korespondent na dworze Robert Jobson. Dziennikarz przez rok towarzyszył księciu Karolowi podczas jego podróży. W swojej najnowszej książce sugeruje, że Elżbieta ustanowi Karola swoim regentem. – “Królowa wzięła pod rozwagę tę sprawę i wierzy w nią. Jeśli dożyje 95 lat, poważnie rozważy przekazanie dowodzenia Karolowi” – przekonuje Jobson.Jego zdaniem pierworodny zostanie regentem. Oznacza to, że będzie wypełniał obowiązki króla, ale stanie się nim oficjalnie dopiero po śmierci matki.

Jak przypomniał “Daily Express” w kwietniu 2018 roku Karol został zarekomendowany Wspólnocie Narodów, zrzeszającej 53 państwa (w większości byłe kolonie brytyjskie) na przyszłego szefa organizacji. Elżbieta mówiła, że książę Walii powinien kontynuować “ważną pracę rozpoczętą w 1949 roku przez jej ojca króla Jerzego VI”. Tym samym książę został oficjalnie mianowany na zastępcę matki.