Kolejny właściciel restauracji przerywa milczenie. To może być koniec „Kuchennych rewolucji”

Magda Gessler w programie „Kuchenne Rewolucje” przedstawia się jako rewolucjonistka, która odmienia los podupadających restauracji. Jednak nie za każdym razem jej praca kończy się sukcesem. Ostatnio kolejny właściciel restauracji, którą odwiedziła Gessler przerwał milczenie.

Czy to może być koniec programu?Mimo, że „Kuchenne rewolucje” wciąż są hitem ramówki TVN i cieszą się dużą popularnością, to właściciele odwiedzanych przez Magdę Gessler restauracji coraz częściej w niezbyt pozytywnym tonie wypowiadają się o przeprowadzonych zmianach.

Rewolucje nie zawsze udane

Magda Gessler to restauratorka, która sama siebie określa mianem „kreatora smaku i stylu”. Zazwyczaj daje z siebie wszystko, żeby lokale, które odwiedza odniosły sukces, jednak wprowadzane przez nią zmiany nie zawsze sprawdzają się w praktyce.

Tak było np. w przypadku goczałkowickiej restauracji „Matalmara”. Magda Gessler zmieniła jej nazwę na „Pod Złotym Ziemniakiem”, ale nawet to nie pomogło. W lokalnej prasie można znaleźć ogłoszenie o sprzedaży lokalu. Jego cena to ok. 2 miliony złotych. Najwyraźniej mimo starań Magdy Gessler nie udało się lokalu przekształcić w kurę znoszącą złote jajka.

Restauracja nie dała rady

Właścicielka „Matalmary” tłumaczy, że bezpośrednim powodem sprzedaży restauracji był jej rozwód z mężem. Wiadomo jednak, że podczas programu, Magda Gessler pochyla się nie tylko nad problemami ekonomicznymi lokalu, ale również nad ludzkim aspektem miejsca, które odwiedza. Osoba, która zdecyduje się kupić dawną „Matalmarę” nie będzie musiała prowadzić tam restauracji. W ofercie właścicielka informuje, że istnieje możliwość zmiany profilu użytkowania obiektu na przykład na lokale biurowe, gabinety lekarskie lub sklep.

Warto dodać, że niedługo po emisji programu, w którym przeprowadzano rewolucję w „Matalmarze”, właścicielka lokalu Alicja Czysz, złożyła pozew przeciwko producentowi programu, niemieckiej firmie Constantin. Jak stwierdziła, program zamiast pomóc jej restauracji, tylko dodatkowo jej zaszkodził. Nie taka miała być misja „Kuchennych rewolucji”. Czy jesteśmy świadkami początku końca programu?

Kiedy możemy oglądać „Kuchenne rewolucje”? Dopóki program pozostaje w ramówce TVNu nadawany jest w czwartki o godzinie 21:30.

Źródło: pikio.pl