Kobieta postanowiła dać pracę bezdomnemu. Zobacz co wydarzyło się kilka tygodni później

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy jedynie ludźmi. Każdy z nas ma prawo popełnić błąd i w przypadku, gdy już odpowiedzieliśmy za swoje błędy i ich nie powtarzamy, nie ma w tym nic złego. Niestety niezwykle często zdarza się nam oceniać po pozorach. Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na nasze relacje z daną osobą, jednak bardzo często zdarza się tak, że jest ono dla drugiej osoby krzywdzące. Niestety niezwykle często oceniamy ludzi po wyglądzie, ubraniach, po sposobie bycia, zapominając o starym jak świat powiedzeniu “nie oceniaj książki po okładce”. Na szczęście nie wszyscy podchodzą w ten sposób.

Na szczęście są na świecie jeszcze tacy ludzie jak niejaka Cesia Abigail. Kobieta ta prowadzi niewielką, choć dobrze prosperującą kawiarnie w Minneapolis. Pewnego dnia do jej lokalu wszedł niechlujnie wyglądający mężczyzna i poprosił o pieniądzach. Wielu z nas wygnałoby go ze swojego miejsca pracy lub dało parę drobnych, by ten się odczepił. Cesia jednak zaproponowała mu zatrudnienie! Mężczyzna był wielce uradowany. Oczywiście przyjął propozycję właścicielki kawiarni i opowiedział jej swoją historię.

Okazało się więc, że mężczyzna ten od dłuższego czasu poszukiwał pracy, niestety bezskutecznie. Jakiś czas temu wyszedł z więzienia i z tego właśnie powodu pracodawcy nie chcieli go zatrudnić. Kobieta postanowiła podzielić się swoimi odczuciami na swoim profilu w sieci.

„Zapytałam go, czy chce pracować, bo jeśli tak, to mam dla niego zajęcie. Jego oczy pojaśniały, a na twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Wystarczyło na niego spojrzeć, żeby mieć pewność, że to była słuszna decyzja!”

 

Decyzja o zatrudnieniu bezrobotnego mężczyzny była świetnym pomysłem. W pracy sprawował się on idealnie, a po dwóch tygodniach dostał swoją pierwszą wypłatę, którą przeznaczył na pożywienie. Oczywiście w restauracji prowadzonej przez kobietę, która go zatrudniła. Kobieta zyskała więc nie tylko świetnego pracownika, ale również stałego klienta!

Historia ta uczy nas jednego, nie należy oceniać ludzi po pozorach. Tak naprawdę każdy z nas jest wartościowy i każdemu z nas należy się druga szansa w życiu.