Kilka zachowań pacjentek które ginekologów doprowadzają do szału!

Kobiece części ciała na pewno wymagają odpowiedniej troski, a regularne wizyty u ginekologa powinny być na porządku dziennym.

Jednak dla wielu kobiet jest to dość wstydliwa sprawa. Dyskomfort z tym związany doprowadza do zachowań które naprawdę denerwują lekarzy, zobacz jakie to zachowania:#1 Odwoływanie wizyty z powodu okresu

Wszyscy wiemy, że lekarze do zajęci ludzie. Choć podczas „tych dni” komfort może spaść do zera, ginekolodzy są przyzwyczajeni do widoku krwi i zgodnie twierdzą, że wolą widoki niczym z filmu „Carrie” niż odwołaną wizytę.

#2 Ciągłe proszenie pacjentki o przybliżenie się

Badanie trudno przeprowadzić z dużej odległości. Kiedy lekarz ciągle musi prosić o przesunięcie się, same rozumiecie, że może to trochę irytować. Sprawnie przeprowadzone badanie z pewnością zajmie mniej czasu, niż podczas próby zachowania jakiejkolwiek prywatności.

#3 Zabieranie partnera na wizytę

Tym razem to lekarz czuje się niekomfortowo, kiedy musi przeprowadzić badanie w obecności twojego partnera. Właściwie, po co w ogóle go przyprowadzać?

#4 Nie informowanie lekarza o swoim stanie zdrowia

Jeśli na co dzień coś jest nie tak, powiedz o tym podczas wizyty. Mały PMS jeszcze nikogo nie zabił, ale jeżeli pewne objawy choćby podczas okresu utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, warto o nich wspomnieć.

#5 Nie informowanie o preferencjach

Ginekolodzy rozumieją, że niektóre kobiety wolą unikać lekarzy płci męskiej. Wystarczy o tym wspomnieć, by przenieść wizytę do innego lekarza. To frustrujące kiedy podczas wizyty zachowujesz się jak sparaliżowana, bo wstydzisz się poprosić o zmianę.

#6 Brak dbałości o higienę

Mogłoby się wydawać, że to sprawa dość oczywista. Ginekolodzy jednak grzecznie przypominają, nie zapomnij czystej bielizny i upewnij się, że brałaś prysznic.

#7 Unikanie badań

Regularne badania to podstawa, kobiety często ich unikają i czekają na ostatnią chwilę, kiedy coś złego zaczyna się dziać i odczuwają fizyczne objawy. W takich sytuacjach często jest za późno. Szybka diagnoza gwarantuje większe szanse na skuteczne leczenie. Nie zapominajmy o tym.