Kilka sprawdzonych sposobów na poprawienie wytrzymałości naszych włosów

Nie od dziś wiadomym jest fakt, że z wypadaniem włosów musi zmierzyć się kiedyś każdy. Jest to nieuniknione, jednak spotyka nas wszystkich na naprawdę różnych etapach życia. Czasami jest to po prostu naturalne, innym razem zjawisko to oznacza, że nasz organizm czegoś potrzebuje, a nasze włosy są słabe i mało wytrzymałe.

Do najczęściej spotykanych przyczyn utraty włosów należą nie tylko wszelkie choroby skóry głowy, ale również i infekcje, choroby układu pokarmowego, stres, nieodpowiednia dieta czy nawet i nieodpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów. Istnieje jednak kilka jakże sprawdzonych sposobów by temu zaradzić.Pierwszym z nich jest wchłaniany przez skórę głowy i mieszki włosowe olej rycynowy. Korzystnie wpływa on na pH skóry naszej głowy i zapobiega on powstawaniu łupieżu i właśnie wypadaniu włosów.

Kolejnym, bardzo pomocnym składnikiem są żółtka jajka. Są one wielce bogatym źródłem wielu witamin, takich jak na przykład witamina E, białka oraz kwasów tłuszczowych. Dzięki lecytynie, którą zawierają, korzystnie wpływają one na łamliwość naszych włosów, a wspomniana wcześniej witamina E nawadnia nasze włosy i wspomaga ich wzrost.

Trzecim składnikiem jest niezwykle bogaty w antyoksydanty miód, który wzmacnia mieszki włosowe oraz zmiękcza i nawilża wysuszone włosy. Wspomaga on również ich rośnięcie.
Ze wszystkich tych składników możemy stworzyć tonik. Potrzebowali będziemy więc dwie łyżeczki oleju rycynowego, jedno żółtko jajka kurzego oraz jedną łyżeczkę miodu. Wszystko to mieszamy.

Sposób zastosowania?

Wystarczy wetrzeć wszystko w skórę głowy i na kilka godzin założyć chociażby czepek prysznicowy. Wystarczą 2-4 godziny kilka razy w miesiącu, by móc zobaczyć ogromne wręcz efekty.