Kilka sprawdzonych metod na pozbycie się roztoczy

Roztocza i bakterie bardzo często nie potrzebują wielkiego bałaganu, czy nieładu, by móc się rozwijać. Nasza pościel oraz materac, nawet jeśli utrzymywane są w jak najlepszym porządku nadal narażone są na rozmnażanie się w nich roztoczy, a te z kolei mogą wywołać u nas zarówno zwykłe reakcje alergiczne, jak i mogą doprowadzić nas do nieco większych i bardziej bolesnych chorób.

Sama zmiana pościeli, nawet jeśli robimy to często i regularnie, nie wystarczy, jak więc pozbyć się roztoczy? Wystarczy kilka sprawdzonych metod. Zobaczcie sami!


Po pierwsze, wstrzymaj się ze ścieleniem łóżka. Oczywiście nie mowa tu, by było przygotowane jak do snu przez cały dzień. Wystarczy po prostu rano zjeść śniadanie, wykonać nasze poranne obowiązki, tak by łóżko posłać na samym końcu. Pozwoli to naszej pościeli na przeschnięcie, odpoczęcie, dzięki czemu utrudnimy warunki do rozmnażania roztoczom. Pamiętaj też, by nie kłaść się spać mokrą głową. Wilgoć pozwala na rozwijanie się bakterii i roztoczy.

Warto również pomyśleć nad otworzeniem okna zaraz po przebudzeniu. Świeże powietrze pozwoli nam na odświeżenie naszej pościeli. Dodatkowo wpadające przez otwarte okno promienie słoneczne wyeliminują wszelkie bakterie.

Pamiętaj też, by zmniejszyć grzanie. Sezon grzewczy to raj dla bakterii i roztoczy. Wystarczy regularnie wietrzyć pomieszczenie w którym śpimy i po prostu gdy nie jest to konieczne, wyłączyć lub zmniejszyć ogrzewanie.

Zadbaj o swoje łózko. Wydaje się być to oczywiste, jednak wielu z nas o tym bardzo często zapomina. Regularnie odkurzaj materac i zmieniaj pościel, dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wolnym od roztoczy łóżkiem.

Pamiętaj też, by nie pozwolić przebywać zwierzętom w swojej sypialni. Gubiona przez nie sierść i naskórek stanowią łakomy kąsek dla roztoczy.

Jak widzimy nie są to trudne sztuczki, czasami wystarczy wyrobić w sobie kilka prostych nawyków, dzięki którym będziemy mogli w pełni cieszyć się naszym snem!