Kierowca hondy utknął na torach. W aucie było małe

Makabryczne sceny rozegrały się na przejeździe kolejowym w miejscowości Sterkowiec pod Brzeskiem (woj. małopolskie). Samochód osobowy wjechał na tory tuż przed zamknięciem szlabanów. Krótką chwilę potem pojawił się na nich rozpędzony pociąg pospieszny. W aucie było dwóch dorosłych mężczyzn i mała dziewczynka.

Wielu kierowców nie wyciągnęło wniosków z tragicznego wypadku karetki na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, w którym zginęły dwie osoby, a trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Manewry wykonane przez mężczyznę prowadzącego hondę w miejscowości Sterkowiec pod Brzeskiem to przykład bezmyślnego i karygodnego zachowania na torach. Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 kwietnia przed godz. 14. 

– Kierowca zaczął wjeżdżać pod opuszczającymi się rogatkami. Kiedy zobaczył na środku torowiska, że te z przodu opadły na tyle, że przejazd będzie niemożliwy zaczął cofać. Te z tyłu były już opuszczone, więc widząc z której strony nadjeżdża pociąg, zdecydował się na przeczekanie przy rogatce po drugiej stronie. Takie manewry przód – tył, trwały. Udało mu się dosłownie w ostatniej chwili. I nie, nie było korka z żadnej strony przejazdu – relacjonuje pani Agnieszka, która była świadkiem zdarzenia, w rozmowie z lokalnym portalem Informator Brzeski.

Kiedy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że został uwięziony na przejeździe, próbował podjechać jak najbliżej rogatek. Kierowca i dwójka pasażerów (w tym małe dziecko) wyszli ze zdarzenia bez szwanku tylko dlatego, że pociąg jechał drugim torem. Zdarzenie widziało kilku świadków. Jeden z nich zamieścił w sieci nagranie. Dziennikarze lokalnego portalu zawiadomili o sprawie policję.

Sterkowiec (koło Brzeska) – o krok od tragedii na przejeździe kolejowym (6 kwiecień 2019 r. godz. 13.40)

Sterkowiec (koło Brzeska) – o krok od tragedii na przejeździe kolejowym (6 kwiecień 2019 r. godz. 13.40).Więcej informacji:https://www.informatorbrzeski.pl/sterkowiec-o-krok-od-strasznej-tragedii-na-przejezdzie-kolejowym-6-kwietnia-2019-r-video/Film nadesłany przez Panią Agnieszkę.

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 6 kwietnia 2019