Kiedy miała 8 lat jej mama zgodziła się, aby amputowano jej nogi. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co stało się 15 lat później.

Nigdy nie porzucaj marzeń. Jeśli masz wiarę i nadzieję, wszystko jest możliwe. Nie wierzysz? Przeczytaj historię Oksany.

Od pierwszych chwil życia Oksana walczyła o życie. Jednak ta młoda kobieta pokonała wszelkie przeszkody i mimo iż wydawało się to niemożliwe, osiągnęła więcej niż niejeden z nas.

Oksana Bondarczuk urodziła się 19 czerwca 1989 roku w ukraińskim mieście Chmielnicki. Dziewczynka miała wiele wad wrodzonych.Nie posiadała kości piszczelowych, a jedna z jej nóg była krótsza niż druga. U każdej stopy miała po sześć palców oraz nie miała kciuków. Przyczyną takich problemów była prawdopodobnie katastrofa w Czarnobylu, która miała miejsce 3 lata wcześniej.

Rodzice Oksany porzucili ją, a ona sama błąkała się pomiędzy sierocińcami. Często była bita, a jej dzieciństwo upłynęło w biedzie i głodzie.

Pewnego dnia jej życie nagle się zmieniło. Gay Masters, logopeda z Buffalo w USA zdecydowała się adoptować Oksanę. Kobieta wspomina, że pierwsze spotkanie z Oksaną było neizwykłym przeżyciem.

– „Spojrzałam na jej zdjęcie i zrozumiałam, że to moja córka” – opowiada Gay.

Proces adopcji trwał długo i po drodze napotkała wiele trudności, ale w końcu po półtora roku Oksana opuściła sierociniec na Ukrainie i przyleciała do USA. W wieku 7 lat dziewczynka miała zaledwie 1 metr wzrostu i ważyła 15 kilogramów. Nie znała też ani słowa po angielsku.

Po raz pierwszy w swoim życiu Oksana poczuła czym jest wolność. Otrzymała też mnóstwo miłości i troski.

Lekarze sugerowali, że nogi Oksany poniżej kolan powinny być amputowane, bo będzie jej łatwiej żyć normalnie z protezami. Stąd też, gdy miała zaledwie 8 lat jej lewa noga została amputowana, a kilka lat później taki sam los spotkał prawą nogę.

Oksana była walecznym dzieckiem. Mimo swoich fizycznych ograniczeń zaczęła uprawiać sporty. Szczególnie polubiła wioślarstwo, w którym zaczęła osiągać świetne wyniki.

Ciągle pokonywała kolejne granice. Wygrywała zawody, a w 2012 roku wybrano ją nawet do amerykańskiej drużyny paraolimpijskiej. Na paraolimpiadzie zdobyła brązowy medal.

Jednak nie poprzestała na tym sukcesie. Oksana wygrała też Puchar Świata i medale olimpijskie nie tylko w wioślarstwie, ale i w narciarstwie, biatlonie, i kolarstwie.

W międzyczasie została również modelką.

To, co kiedyś zdawało się być nieosiągalne, czyli zostanie sportowcem na światowym poziomie, stało się rzeczywistością i dzisiaj Oksana jest inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie.

Nadzieja umiera ostatnia, a ta historia świetnie pokazuje, co stanie się, jeśli zachowamy ją do końca. Warto podzielić się tym wpisem ze znajomymi.