Kazał iść 10-letniej córce 8 km, sam jechał samochodem

Kirsten ma zaledwie 10 lat. Jej ojciec, Matt Cox uznał, że to wystarczający wiek, by kazać jej iść na piechotę przez 8 kilometrów ze szkoły do domu. W tym czasie jechał za nią samochodem i nagrywał wszystko na telefon. Filmik, który wrzucił następnie do sieci, ma już 17 milionów wyświetleń. Czemu to zrobił?

Matt Cox stwierdził, że nadszedł czas, aby nauczyć córkę kilku ważnych rzeczy o życiu. Na przykład tego, że prześladowanie innych nie będzie tolerowane i będzie miało rzeczywiste konsekwencje. Skąd taki pomysł? Jego córka została zawieszona w prawach ucznia za znęcanie się nad innym dzieckiem w trakcie jazdy szkolnym autobusem.

Cox uznał, że trzydniowe zawieszenie w szkolnych obowiązkach to za mało. Nagrał więc film, w którym pokazuje, jak może wyglądać cenna lekcja życia dla dziecka. – Pozwólcie, że wyjaśnię; zastraszanie jest nie do przyjęcia – mówi. – To jest mój sposób na powstrzymanie takich zachowań, choć zdaję sobie sprawę z tego, że wielu rodziców będzie oburzonych.Life lessons!!!!UPDATE: lesson learned! Still has all her extremities intact is happy and healthy and seems to have a new outlook on bullying as well as a new appreciation for some of the simple things in life she used to take for granted #HOLDOURKIDSACOUNTABLE #STOPBULLYING

Opublikowany przez Matt Cox Poniedziałek, 3 grudnia 2018

8-kilometrowy spacer do domu zamiast powrotu szkolnym autobusem miał pomóc córce w zapamiętaniu tej zasady.

– Lekcja wyciągnięta! – napisał później na Facebooku. – Nadal ma wszystkie kończyny, jest szczęśliwa i zdrowa, wydaje się, że ma nowe spojrzenie na znęcanie się oraz docenia bardziej niektóre proste rzeczy w życiu, które zwykła uważać za pewnik.