Kasia Tusk chwali się wózkiem w cenie rocznego 500+

Kasia Tusk oficjalnie potwierdziła, że jej córeczka jest na świecie. Na swoim blogu opublikowała zdjęcia z pierwszego spaceru z noworodkiem. Przy okazji pochwaliła się luksusowym wózkiem, jaki sprawiła swojej pociesze. Takie cacko kosztuje ok. 6 tys. zł, czyli tyle, ile wynosi roczne świadczenie 500+.

Pierwszy spacer noworodka to wielkie wydarzenie w życiu młodych rodziców i musi mieć odpowiednią oprawę. “Królewna Europy” zamieściła na swoim blogu Makelifeeasier fotorelację z przechadzki, która odbyła się w pięknej, zimowej scenerii. Jak poinformowała, spacer miał miejsce w ubiegłym tygodniu. 

“Wybitnie krótki i jednocześnie cudowny – taki był spacer, na który wybraliśmy się w ostatnim tygodniu. Portos szalał z radości, że w końcu wyszliśmy na zewnątrz wszyscy razem. Mróz nie zdążył nawet uszczypnąć nas w nos, bo tak szybko schowaliśmy się do samochodu, ale w ciągu tych kilku chwil udało nam się zrobić chyba z milion zdjęć. Kilka z nich – tych mniej osobistych – widzicie dziś w formie “Look of the Day”. Resztę chowamy do rodzinnego albumu” – pisała o swoich wrażeniach ze spaceru Tuskówna. Młoda mama w futrzanym, karmelowym płaszczu i czarnych, skórzanych botkach zadała szyku, ale uwagę przykuł przede wszystkim reprezentacyjny wózek jej maleństwa. A to nie byle co…Kasia Tusk wybrała wózek najpopularniejszej wśród gwiazd holenderskiej firmy Bugaboo. Na taki pojazd dla swoich dzieci zdecydowała się księżna Kate. Ale wozili nimi swoje pociechy też Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Sienna Miller czy Elton John. Jeden z nich nawet “wystąpił” w odcinku “Seksu w wielkim mieście”. Wózek ma liczne bajery: jest bardzo lekki i łatwo składa do niewielkich rozmiarów, a można to zrobić jedną ręką. Ma gumowe opony, pięciopunktowe pasy, kilkustopniową, teleskopową regulację wysokości rączki, siedziska można zamontować w dwóch kierunkach jazdy, a stelaż złożyć w pół i w ten sposób wózek zmienić w dwukołowy. Dzięki temu można go prowadzić np. po schodach czy śniegu. Za to wszystko trzeba niestety słono zapłacić: za cenę wózka można sprawić sobie używane auto. Ceny wahają się od 4 do 6 tys zł. Kasia najwyraźniej kieruje się zasadą, że dla naszych dzieci, wszystko co najlepsze i nie zamierza oszczędzać na swojej pociesze.

Fakt jako pierwszy poinformował, że córka byłego premiera urodziła w nocy z 19 na 20 stycznia, a poród odbył się w prywatnym szpitalu. Kasia Tusk i jej mąż Staszek Cudny powitali na świecie córeczkę. W sobotę opublikowaliśmy pierwsze zdjęcia młodej mamy z maleństwem, która wybrała się w odwiedziny do rodziców. Kasia Tusk z samochodu niosła córeczkę w ramionach. Kruszynkę opatuliła w beżowy kombinezon. Towarzyszył jej dumny tata, Stanisław Cudny oraz Portos, pies pary rasy angielski springer spaniel.