Karetka wjechała w 9-latkę. “Krzyczał, że przepuścił dziecko na śmierć”

Karetka uderzyła w dziewięciolatkę. “Dziecko daleko, ze 30 metrów odleciało”
– Ta karetka jakby spod ziemi była – twierdzi kobieta, która była świadkiem wypadku w Pruszkowie. Rozpędzony ambulans wjechał w 9-latkę przechodzącą przez pasy. Dziecko zginęło. Kierowca, który zatrzymał się na sąsiednim pasie, by je przepuścić, nie mógł sobie tego darować.

– Krzyczał, że przepuścił dziecko na śmierć. Mówił, że gdyby wiedział, że ta karetka tak szybko nadjedzie, toby nie przepuścił dziecka. Tylko by pojechał. Dziecko by stało – powiedziała w rozmowie z portalem tvnwarszawa.tvn24.pl kobieta, która była świadkiem wypadku w Pruszkowie.

Do tragedii doszło w środę. Kierowca auta osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić dziecko. Dziewczynka weszła na pasy. Nagle nadjechał ambulans.– Ta karetka jakby spod ziemi była. Takie uderzenie, że dziecko daleko, ze 30 metrów odleciało. Jak ją potrącił, to ją zabił od razu na miejscu – powiedziała kobieta.

Prokuratura ustaliła, że karetka miała włączone sygnały dźwiękowe i świetlne, chociaż nie wiozła pacjenta. Jej kierowca był trzeźwy.

60-letniego mężczyznę zatrzymano. Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo ws. spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl