Jej mąż zginął w Afganistanie. Po pogrzebie kobieta otworzyła jego laptopa i znalazła coś, co przed nią ukrywał.

W 2010 roku Todd Weaver zginął na swojej drugiej misji w Afganistanie. Miał zaledwie 26 lat i zostawił swoją kochającą żonę Emmę i córeczkę Kiley.

Emma nie miała pojęcia, że jej mąż zostawił coś po sobie. Dwa dni po jego pogrzebie otworzyła jego komputer i zobaczyła na pulpicie coś, co sprawiło, że zamarła.Gdy Emma dowiedziała się, że Todd zginął w wyniku eksplozji bomby w Afganistanie, zrozumiała, że nie będzie mogła się z nim nawet pożegnać. Nie chcemy nawet myśleć, jak straszne było to dla niej przeżycie.

Jego ciało zostało przetransportowane do kraju i odbyła się ceremonia, gdzie jego bliscy i przyjaciele mogli oddać mu hołd. Zamiast kwiatów zostali poproszeni o datki na organizację Children of Fallen Soldiers Relief Fund.

Dwa dni po tym, jak na zawsze pożegnała męża, Emma otworzyła jego laptopa, który miał w Afganistanie i nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła.

Na pulpicie znajdowały się dwa dokumenty. Jeden nazywał się „Droga Emmo”, a drugi „Droga Kiley”.

Todd napisał do swoich dwóch kobiet pożegnalne listy na wypadek swojej śmierci.

Przelał w nie całe swoje serce, a słowa, które napisał miały dać im siłę po tym, jak jego już nie będzie. W liście do żony napisał:

„Droga Emmo,

Jeśli to czytasz, to pewnie nie udało mi się wrócić do domu i przez to nie byłem w stanie przypomnieć Ci po raz kolejny, jak bardzo Cię kocham.

Tak bardzo Cię kocham, skarbie i zawsze będę. Może i nie ma mnie teraz przy Tobie, ale pociesz się faktem, że spoglądam teraz na Ciebie.

Nie zniknąłem i zawsze będę duchem przy Tobie. Wiem, że ten czas jest dla Ciebie trudny, ale wiem też, jak silna jesteś.

Nigdy nie zapominaj, że Bóg wiedział, co dla nas najlepsze, zanim w ogóle przyszliśmy na świat. Niech Cię to pociesza. To zdarzyło się nie bez powodu. Może teraz jeszcze w to nie wierzysz, ale stanie się to pewnego dnia.

Chcę, abyś wiedziała, jak ważna dla mnie jesteś. Nie mógłbym prosić o bardziej troszczącą się, piękną i kochającą żonę. Nasze wspólne lata to najlepszy okres w moim życiu. Mimo iż może zdawać się, że moje życie skończyło się za wcześnie, żyłem życiem, o którym wielu może jedynie pomarzyć. Poślubiłem idealną kobietę. Mam piękną córkę, która zadziwiała mnie każdego dnia.

Miałem nawet dwa świetne psy – przynajmniej przez większość czasu. Nie mógłbym prosić o nic więcej. Jeśli czujesz smutek, pomyśl tylko o wspomnieniach, które dzieliliśmy. Popatrz na naszą córkę i jak piękna jest.

Bądź dla niej silna. Przypominaj jej o tatusiu i mów jej, że kochałem ją ponad wszystko. Jej narodziny to był najlepszy dzień mojego życia, a ona to najlepsze, co mi się przytrafiło. Jej śmiech reprezentuje wszystko, co dobre i piękne w tym świecie.

Powiedz jej, że tatuś jest w niebie i będzie na nią patrzył i ochraniał ją każdego dnia. Kocham Cię Emmo. Nigdy nie bój się robić tego, co musisz, aby być szczęśliwa. To ważne, abyś nadal poszukiwała w życiu szczęścia. Mimo iż teraz może Ci się to wydawać niemożliwe, miej wiarę.

Nadchodzą lepsze czasy. Ty i Kiley macie wspaniałe życie przed sobą i jestem szczęśliwy, że mogłem dzielić moje z Wami.

Kocham Cię.

Twój kochający mąż,

Todd.”