Jarosław Kaczyński grozi ukaraniem Lecha Wałęsy ws. pedofilii

Jarosław Kaczyński postanowił opowiedzieć o swoich planach na najbliższe tygodnie. Nieoczekiwanie prezes partii rządzącej odniósł się do Lecha Wałęsy. Sprawa dotyczy pedofilii, czyli jednego z najgorętszych tematów ostatnich dni w naszym kraju.

Jarosław Kaczyński aktywnie uczestniczy w końcówce kampanii wyborczej. Prezes partii rządzącej postanowił odnieść się do tematu, który w ostatnich dniach pojawia się w dyskusjach Polaków. Nie zabrakło krytycznych słów wobec osoby, która od dłuższego czasu toczy głośny spór z jednym z najważniejszych polityków w naszym kraju. Słowa byłego premiera mogą zdziwić wiele osób.

Mężczyzna odniósł się bowiem do Lecha Wałęsy, jednego z jego największych politycznych oponentów, który wiele lat temu był jednym z jego najbliższych współpracowników. Po czasie obaj mężczyźni nie pałają do siebie sympatią i często wymieniają się uszczypliwościami za pośrednictwem mediów. Nowe słowa prezesa mogą jednak wiele zmienić.

Jarosław Kaczyński grozi ukaraniem Lecha Wałęsy

Poglądy partii rządzącej wobec pedofilii są znane już od dłuższego czasu. Sam Jarosław Kaczyńskiwielokrotnie zapowiadał, że osoby, którym zostaną udowodnione przestępstwa na tle seksualnym popełniane wobec osób nieletnich z pewnością mogą spodziewać się bardzo ostrych konsekwencji, w tym kar pozbawienia wolności na wiele lat, a nawet dożywocia.

– Ani purpura, ani Nobel, ani Oscar nikogo nie uchroni przed karą – dodał Kaczyński podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, wielokrotnie kładąc nacisk na słowo “Nobel”. W teorii wypowiedź polskiego polityka oznacza, że nikt nie może liczyć na jakąkolwiek ochronę w obliczu oskarżeń o pedofilię, jednak wiele osób doszukało się tu innego znaczenia.

Jarosław Kaczyński mówi między wierszami o Lechu Wałęsie

Wspomnienie o nagrodzie Nobla, którą przed laty dostał Lech Wałęsa, z pewnością nie jest tu przypadkowe. Wiele osób przypomina wieloletnie powiązania byłego prezydenta z księdzem Jankowskim, który po latach wskazywany jest jako jeden z podejrzany o przestępstwa seksualne wobec dzieci. 

Polityk na konferencji wypowiedział się również o tym, co robi Platforma Obywatelska, a co nigdy nie powinno się wydarzyć.

– To kolejny dowód na to, że PO reprezentuje typ partii skrajnie niewiarygodnej. Traktuje politykę jako jedną wielką manipulację. To podważa sens działania tej partii w systemie demokratycznym – mówi Kaczyński, odnosząc się do ostatnich słów Rafała Grupińskiego. Polityk opozycji stwierdził, że partia powstrzyma się od ważnych decyzji, by nie zniechęcać “prowincji” do głosowania.