Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł oraz zwycięzca pierwszej edycji programu “Big Brother” zginął na przejeździe kolejowym. Znamy przebieg tego tragicznego zdarzenia. Janusz Dzięcioł nie żyje, gdyż jego osobowy Citroen wjechał na przejazd bez szlabanów w miejscowości Biały Bór (woj. kujawsko-pomorskie). Dzięcioł skręcał w lewo i musiał nie zauważyć nadjeżdżającego pociągu. Janusz Dzięcioł miał 66 lat, był z zawodu strażnikiem miejskim i politykiem. Był posłem VI i VII kadencji Sejmu.

Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł i zwycięzca “Big Brothera” zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Był szefem straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą. 

Do tragedii doszło po godzinie 8:00 rano. Wiadomo już, że auto którym jechał Janusz Dzięcioł znalazło się na przejeździe bez szlabanów. Wjechał w nie pociąg. Policja dostała informację o zdarzeniu o 8:45.  Janusz Dzięcioł miał 65 lat. Na miejscu Janusz Dzięcioł nie żyje

Janusz Dzięcioł miał 66 lat. Swego czasu, był bardzo popularny. Sławę przyniósł mu występ w pierwszej edycji “Big Brothera” w 2001 roku. Potem wykorzystał to, że był rozpoznawalny do tego, by wystartować w wyborach parlamentarnych. W 2005 roku bezskutecznie startował do Senatu, ale dwa lata później udało mu się uzyskać mandat poselski z ramienia PO. Potem próbował swoich sił w wyborach do Parlamentu, ale nie uzyskał mandatu. W 2011 roku uzyskał reelekcję do Sejmu. W 2015 roku nie udało mu się zostać posłem z list PSL. 

Wypadek Janusza Dzięcioła

W wypadku, który wydarzył się w piątkowy poranek zginął Janusz Dzięcioł. Zwycięzca pierwszej edycji “Big Brothera” nie miał szans na przeżycie w zderzeniu z pociągiem. – Do wypadku doszło po godzinie 8:00. Wstępny przebieg wypadku wskazuje na to, że kierowca jadący Citroenem C5 skręcając w lewo z drogi na przejazd kolejowy wjechał pod pociąg. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć 66-letni mężczyzna – poinformował Fakt 24 st. asp. Jacek Jeleniewski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Na miejscu wypadku są policjanci, strażacy, prokurator, służby kolejowe. Wypadek wydarzył się na na trasie Grudziądz – Toruń. Wstrzymano kursowanie pociągów.