Jak wzmocnić wytrzymałość i rozwój naszych paznokci

Piękne, zadbane paznokcie są nie tylko domeną kobiet. Często są one niczym innym jak naszą wizytówką, szczególnie, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy.

Stan naszych paznokci może o nas wiele komuś powiedzieć. Jednak mimo że staramy się o nie regularnie dbać, nie zawsze jest to wystarczające. Często szybko się one łamią, a odrastają bardzo długo, przez co nierzadko mimo naszej chęci, starań i dobrej woli mogą wyglądać po prostu nieestetycznie. Jednak jest na to sprawdzony sposób. Jaki? Zapraszam do lektury.Nieoceniona moc czosnku.

Czosnek zna każdy z nas, jedni za nim przepadają i wielce cenią sobie jego lecznicze właściwości, inni zaś nienawidzą go za intensywny zapach jaki mu towarzyszy. Nie można jednak przejść obok niego obojętnie. Warto wiedzieć jednak, że czosnek może być świetnym sposobem na poprawienie kondycji naszych paznokci. Wystarczy sporządzić swoisty napar lub po prostu rozgnieść dwa ząbki czosnku i moczyć lub posmarować nim paznokcie. Aby stworzyć napar wystarczy rozgnieciony czosnek zalać wrzątkiem i dodać łyżkę soku z cytryny, porządnie wymieszać i gdy całość wystygnie moczyć w tej miksturze paznokcie.

 

Kolejną, naturalną metodą na wzmocnienie naszych paznokci jest ich moczenie w naparze ze skrzypu. Wystarczy przygotować napar ze skrzypu i regularnie, co kilka dni, moczyć w nim paznokcie chociaż przez piętnaście minut.

Ostatnim z naturalnych sposobów na to, by nasze paznokcie zachowały świetny wygląd, jest moczenie ich w soku z zielonego ogórka. Wystarczy 20 minut raz na kilka dni, byśmy mogli cieszyć się zdrowymi, pięknie wyglądającymi paznokciami.
Oczywiście jest to jedynie kilka sposobów na zachowanie świetnej kondycji naszych paznokci.

Warto wspomnieć, że są one w pełni naturalne i bezpieczne, dzięki czemu niczym nie ryzykujemy. Warto w ten sposób zadbać o to jak widzą nas inni.