Jak w prosty sposób oczyścić swoją skórę? Mamy na to sposób!

Pielęgnacja cery jest dla kobiet bardzo ważna, gdyż wychodzą one z założenia że ta część ciała jest najważniejsza.

Wpływ na kondycje skóry mają między innymi takie czynniki jak zmiany klimatu, słońce i otaczające nas zanieczyszczenia. Jeśli kobieta nie będzie dbała o skórę twarzy w odpowiedni sposób to będzie można zauważyć objawy przedwczesnego starzenia się oraz zmarszczki.Płeć piękna stosuje wiele kosmetyków aby utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji, lecz nie zawsze są świadome że zawarte w tych kosmetykach substancje chemiczne nie są dobre i należy ich nie używać.

Najlepiej stosować naturalne preparaty, które skutecznie ale i też szybko nawilżą naszą skórę oraz dostarczą jej potrzebnych substancji odżywczych, a co najważniejsze nie wywołają żadnej alergii. Opisane produkty poniżej na pewno znajdziesz u siebie w domu tylko nie zawsze wiemy że można je używać do skóry twarzy!

Maseczka na twarz z oleju kokosowego i sody oczyszczonej to bardzo dobry sposób na szybkie oczyszczenie skóry twarzy. Nie posiada ona żadnych substancji chemicznych i co ważne każda z nas może użyć tej maseczki. Za pomocą tej maseczki możemy zmniejszyć blizny, usunąć brud oraz martwy naskórek, zredukować naskórek jak i nawet przebarwienia.

Zadanie sody oczyszczonej jest nadanie skórze odpowiedniego pH i przyspieszenie jej gojenia. Olej kokosowy natomiast ma naszą skórę nawilżyć oraz dokładnie ja oczyścić. Łączenie tych dwóch składników jest na pewno bezpieczne.

Olej jak i wodę oczyszczoną najlepiej wymieszać w proporcji 1:1, a w przypadku skóry wrażliwej 2:1. Przygotowanie tej maseczki nie wymaga innych substancji, lecz jeśli chcesz dodaj troszkę ciepłej wody. Nakładając maseczkę wykonać masaż twarzy i po kilku minutach ją spłucz.

Jest to najprostszy sposób na wykonanie zdrowej i skutecznej maseczki do twarzy!