Jak w dwadzieścia minut przygotować deser, który zachwyci podniebienia wszystkich naszych domowników?

Każdy z nas lubi jeść słodkości. Niektórzy się z tym nie kryją, inni zaś nie chcą się do tego faktu za nic przyznać. Bardzo często nie mamy jednak w domu nic słodkiego, a czasu by wyjść do sklepu również, ponieważ niedługo mamy gości. Jak więc sobie z tym poradzić? Wystarczy przygotować przepyszny deser, którego stworzenie zajmie nam jedynie dwadzieścia minut, a z całą pewnością oczarujemy nim wszystkich.

Zacznijmy od sporządzenia listy zakupów. Powinny znaleźć się na niej takie produkty jak:  • dwa banany,
  • ciasto francuskie,
  • 120 gramów Nutelli lub podobnego kremu,
  • jedno jajko
  • 150 gramów czekolady.

Gdy już mamy przygotowane wszystkie składniki i listę zakupów wystarczy wziąć się do pracy, by w niedługim czasie móc cieszyć się przepysznym deserem.

Oba banany kroimy na dwanaście w miarę równych kawałków, po czym zdejmujemy z nich skórkę. Tak przygotowane banany wykładamy na jednym płacie ciasta francuskiego, na którym nacinamy również paski o szerokości nieco większej niż wyłożone przez nas owoce.
Kolejnym krokiem jest polanie bananów Nutellą, tak by były nią pokryte równomiernie.

Całość delikatnie zwijamy w rolkę, tak by nasza polewa nie wypłynęła.
Kolejnym krokiem jest ułożenie rolki ciasta z bananami w okręg pośrodku którego postawimy ceramiczną miseczkę z czekoladą, a same ciasto smarujemy jajkiem.

Całość wstawiamy do rozgrzanego do 180 stopni Celsjusza piekarnika na nie więcej niż dwadzieścia minut. Ciasto pięknie się zarumieni, a roztopiona czekolada w miseczce będzie wyśmienity sosem.

Nasz szybki deser jest już gotowy, śmiało możemy podać go naszym gościom lub zjeść sami. Smacznego!