Jacek obudził się rano z podbitym okiem i potężnym kacem. Zobaczył liścik od żony i zaczął płakać…

Z alkoholem trzeba uważać. Jeśli zdarzy Ci się za dużo wypić, istnieją szansę na to, że zrobisz coś, czego będziesz żałować albo zrobisz coś niesamowitego i… nie będziesz tego pamiętać.

Ten mężczyzna obudził się rano z obitą twarzą i pamiętał jedynie fragmenty tego, co działo się dnia poprzedniego. Jednak to, co stało się później…

A więc żonaty mężczyzna imieniem Jacek obudził się rano z potężnym kacem, po wczorajszym piciu s kolegami. Nie pamiętał nawet jak wrócił do domu.– „O cholera” – pomyślał, zastanawiając się czy zrobił coś nie tak w nocy.

W końcu zmusił się do otwarcia oczu i pierwszą rzeczą jaką zauważył były tabletki aspiryny i szklanka wody na szafce.

Jacek usiadł i zobaczył swoje ubrania, wszystkie czyste i poskładane.

Wziął tabletki, poszedł do łazienki i zorientował się, patrząc w lustro, że ma potężne limo pod okiem. Trochę się przeraził.

Wtedy dostrzegł też liścik przywieszony w rogu lustra. Napisany czerwonym długopisem i ozdobiony małymi serduszkami oraz śladem szminki jego żony.

– „Drogi mężu. W nocy wróciłeś do domu bardzo pijany i narobiłeś potężnego bałaganu. Nie martw się jednak. Śniadanie jest na kuchence. Wyszłam wcześniej, aby kupić rzeczy i przygotować Twoje ulubione danie. Kocham Cię skarbie, Julia.”

Jacek doczłapał do kuchni i ku jego zdziwieniu faktycznie czekało na niego śniadanie, gorąca kawa i poranna gazeta. Jego syn siedział przy stole i jadł.

– „Synu, co się stało wczoraj w nocy” – zapytał Jacek.

– „No, wróciłeś do domu jakoś po trzeciej w nocy, pijany. Przewróciłeś się na stolik i połamałeś go. Zwymiotowałeś w korytarzu i nabiłeś sobie limo, gdy wlazłeś w drzwi.”

Zdezorientowany Jacek w końcu spytał syna:

– „Więc dlaczego twoja matka jest w tak dobrym humorze i dlaczego przygotowała mi śniadanie?”

– „Aaa, o to chodzi. No więc, gdy mama zaciągnęła cię do sypialni i chciała ściągnąć ci spodnie, zacząłeś wrzeszczeć: ‚Zostaw mnie w spokoju! Mam żonę!’.”