Idealny lek na kaszel który możesz zrobić sama!

Leczenie uporczywego kaszlu czy zapalenia oskrzeli jest trudne i jest na pewno sporym wyzwaniem. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na powstrzymanie choroby w bardzo krótkim czasie.

Miód jak i banany to potężna dawka korzystnych substancji dla naszego organizmu. Z tego specyfiku mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Środek może wyleczyć ból gardła, złagodzić problemy z żołądkiem a nawet poprawić samopoczucieSkładniki:
– 400 ml wrzącej wody
– 2 dojrzałe banany (z czarnymi plamkami)
– 2 łyżki miodu

Przygotowanie:

1. Obierz banany i zmiksuj za pomocą drewnianej łyżki lub widelca (nie używaj metalowych sztućców, ponieważ banany zwykle brązowieją w kontakcie z metalem)

2. Umieść banany w garnku i nalej do nich przegotowanej wody. Pozwól powstałej mieszance ostygnąć przez około 30 minut.

3. Gdy środek już ostygnie, dodaj do niego miód. Ważne jest, aby dodać go na końcu, będziemy wtedy pewni, że nie straci swoich właściwości w wyniku wrzącej wody.

Spożywanie:
Pij 100 ml, 4 razy dziennie (w sumie 400 ml dziennie). Przygotowana mikstura wystarczy na jeden dzień, najlepiej przygotować ją sobie z samego rana. W ciągu 5 dni poczujesz się o wiele lepiej – bez obaw o przedawkowanie czy skutki uboczne. Pamiętaj, doceniaj naturę i zwracaj się do niej w pierwszej kolejności!