Horror podczas imprezy w lesie. Zgwałcono 17-latkę

Koszmar 17-latki rozegrał się podczas imprezy w lesie w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Dziewczyna bawiła się ze znajomi, wśród uczestników spotkania był też 20-letni Bogdan R. Mężczyzna czekał na moment, aż będzie sam z nastolatką. Kiedy oddaliła się od grupy, 20-latek poszedł za nią, uderzył w głowę, dusił i brutalnie zgwałcił. Prokuratura skierowała zarzuty przeciwko Bogdanowi R.

Impreza odbyła się w nocy z 11 na 12 maja br. w lesie przy Al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Brał w niej udział Bogdan R. oraz jego 17-letnia ofiara. W pewnym momencie dziewczyna odeszła na bok. Napastnik poszedł za nią. Najpierw uderzył ją pałką teleskopową w tył głowy, dusił ją, a następnie zgwałcił. Pokrzywdzona natychmiast zgłosiła się na policję. 20-latek został zatrzymany jeszcze tej samej nocy.

W składanych w toku śledztwa wyjaśnieniach oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zaprzeczył, aby z jego udziałem doszło do opisanych zdarzeń. Jak przekazała PAP prokuratura, w świetle zgromadzonych dowodów – w tym uzyskanej opinii biologicznej – wyjaśnienia Bogdana R. zostały oceniono jako wyłącznie wyraz obranej przez niego linii obronyNa wniosek prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu, która skierowała akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi, sąd aresztował tymczasowo Bogdana R. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: PAP)