Horror na drodze! Nie żyją trzy kobiety, czwarta walczy o życie

Trzy kobiety straciły życie, a dwie trafiły do szpitala. Do tej tragedii doszło w niedzielę kilkanaście minut przed godziną 18 na krajowej trasie numer 74 w miejscowości Wiosna w powiecie koneckim, nieopodal Sielpi. W akcji ratunkowej wzięło udział 5 zastępów straży pożarnej. W fatalnym zderzeniu uczestniczyła osobówka i auto ciężarowe.

– Krajową trasą w kierunku Łodzi jechał ciężarowy MAN z naczepą. Prowadził go mieszkaniec sąsiadującej z naszym powiatem gminy Żarnów. To już na terenie łódzkiego. Pierwsze ustalenia wskazują, że w miejscowości Wiosna osobowy Seat wyjechał z drogi wojewódzkiej numer 728 na krajówkę, nie ustępując przy tym pierwszeństwa ciężarówce – przekazywał z miejsca tragedii starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, jak podaje portal echodnia.eu.

Samochód ciężarowy zderzył się z osobówką, a potem zjechał z drogi do rowu po prawej stronie i położył na prawym boku. Osobowy Seat również wypadł z trasy.Do akcji ruszyło pięć strażackich zastępów. – Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, by umożliwić dostęp do osób uwięzionych we wraku seata – poinformował starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckiej straży pożarnej.

Seatem podróżowały cztery kobiety. Trzy z nich zginęły na miejscu. Policjanci znają już personalia dwóch ofiar: 20- i 41-latki. Obie pochodziły z rejonu Tomaszowa Mazowieckiego.

Czwarta z kobiet podróżujących Seatem, po długiej akcji reanimacyjnej została przetransportowana do szpitala. Trafił tam też kierowca ciężarówki.

(echodnia.eu)