Gwiazda polskiej sceny kabaretowej wzięła ślub! Mamy zdjęcia

Robert Górski (48 l.), gwiazda polskiego kabaretu, wziął ślub! Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju powiedział sakramentalne “tak” dziennikarce Monice Sobień (34 l.) w kościele na Starym Mieście w Warszawie. Para kilka miesięcy temu powitała na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Malinę. Zaślubiny odbyły się razem z jej chrztem.

Robert Górski i Monika Sobień poznali się rok temu, gdy komik udzielał dziennikarce wywiadu do prowadzonego przez nią portalu. Pomimo sporej różnicy wieku – 14 lat – między Górskim i Sobień od razu zaiskrzyło. Robert Górski znany m.in. z roli Prezesa w “Uchu Prezesa” nie zdradzał zbyt wielu szczegółów dotyczących swojego związku z Sobień i nadchodzącego ślubu. – Prawdziwy prezes powinien mi zazdrościć, że się żenię i tyle. No nie mogę nic więcej powiedzieć… – mówił pod koniec maja w rozmowie z “Super Expressem”. I dodał: – Bierzemy ślub kościelny. W małym kościele na warszawskiej Pradze. Pierwszy raz w życiu i się więcej już nie ożenię. Jesteśmy w trójkę wszyscy szczęśliwi. Chciałbym już teraz zająć się swoim nowym życiem.

Jak się jednak okazuje, para przysięgała sobie nie na warszawskiej Pradze, a w kościele na Starym Mieście. Co więcej, ślub kościelny był połączony z Chrztem Świętym małej Malinki.

Na ślub i wesele zaproszonych zostało kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się aktorzy i kabareciarze, m.in. Janusz Chabior, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Robert Mazurek. Przyjęcie weselne odbywa się w jednej z warszawskich restauracji.

Życie prywatne Roberta Górskiego

Związek Roberta Górskiego i Moniki Sobień był zaskoczeniem, ponieważ kabareciarz przez ostatnie 10 lat był związany z reżyserką i producentką widowisk kabaretowych, Beatą Harasimowicz. Kobieta ponoć bardzo przeżywała rozstanie, a później narodziny dziecka Górskiego i Sobień. Teraz życzy im szczęścia.

6-miesięczna Malina, córka kabareciarza, nie jest jego jedynym dzieckiem. Robert Górski ma też 15-letniego syna Antka, który jest owocem związku z graficzką Katarzyną Osipowicz. Kabareciarz był z nią związany przed tym, jak spotykał się z Harasimowicz.

Górski założył Kabaret Moralnego Niepokoju razem z kolegami w 1993 r., będąc jeszcze na studiach. W latach 2003–2006 był twórcą scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Komik pisał także scenariusze m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej i kabaretonów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wraz z Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet pisał scenariusze do rozrywkowego programu telewizji TVN Maraton Uśmiechu.

W latach 2017-2019 Robert Górski był twórcą internetowego serialu politycznego “Ucho Prezesa”. Tam też grał rolę “Prezesa”. Komik występuje również w improwizowanym kabaretowym serialu “Spadkobiercy”.