Gwałt na 15-latce w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku!

Skandal w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku! Jak donosi Radio Gdańsk, na jednym z oddziałów zgwałcona została 15-letnia dziewczynka. Sprawca to prawdopodobnie pacjent, który przebywał w sąsiedniej sali. Sprawą zajmuje się prokuratura. Śledczy czekają na przesłuchanie dziewczynki przed sądem.

Według Radia Gdańsk, 15-latka trafiła na oddział dla dorosłych, ponieważ na dziecięcym nie było miejsca. Razem z nią w pokoju była jeszcze dorosła kobieta. W nocy doszło do dramatu. Dziewczynka została zgwałcona przez pacjenta, który przebywał w sąsiedniej sali. 

– Ten mężczyzna był wcześniej zgłaszany do pielęgniarek przez innych pacjentów, że sam sobie chodzi po różnych salach, że komuś coś zabrał, wypił i robił, co chciał. Doszło tutaj do gwałtu, ale gdyby wziął poduszkę i ją udusił przez sen? To są ludzie po lekach, z zaburzeniami i niestety dużo rzeczy się tam podobno zdarza – powiedziała matka 15-latki w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo. – Postępowanie prowadzone jest w kierunku doprowadzenia małoletniej do poddania się czynności seksualnej. Czekamy, aż pokrzywdzona zostanie przesłuchana przed sądem w obecności psychologa. Na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany – poinformowała w rozmowie z Fakt24.pl Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. – Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Kiedy tylko się o niej dowiedzieliśmy, zgłosiliśmy zawiadomienie na policji. 15-letnia pacjentka przebywała na oddziale dla dorosłych za zgodą rodziców. Tak nie powinno być, ale sytuacja w psychiatrii dziecięcej jest tak trudna, że brakuje miejsc na oddziałach dla dzieci – powiedział w rozmowie z Fakt24.pl dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku Leszek Trojanowski.