Gwałcił kobietę w alejce. Ochroniarze nie reagowali

Trudno opisać słowami piekło, jakie przeżyła młoda Amerykana podczas weekendowego wypadu do Chicago. Została brutalnie zgwałcona i porzucona nieprzytomna w bocznej alejce w centrum miasta. A wszystko działo się na oczach dwóch ochroniarzy, którzy nawet nie kiwnęli palcem, by jej pomóc.

Bulwersującą historię opisuje lokalna telewizja FOX 32 Chicago. Wszystko zaczęło się od darmowej weekendowej wycieczki do “Wietrznego Miasta”, którą wygrała młoda mieszkanka Florydy. Nawet przez myśl jej nie przeszło, że zamiast mile spędzonego czasu przeżyje koszmar, którego nie zapomni do końca życia.

Po przyjeździe do Chicago kobieta postanowiła odwiedzić położony w śródmieściu popularny bar restauracyjny “El Hefe”. W środku lokalu poczuła się źle. Jej adwokat sugeruje, że mogła zostać podstępnie odurzona, by stać się łatwym celem dla napastnika.Nie wiadomo jednak, co dokładnie zaszło w restauracji. Obsługa lokalu twierdzi, że feralnego dnia w środku wysiadł monitoring. Trudno uwierzyć w taki przypadek, na szczęście w nieszczęściu działała kamera przemysłowa, która jest skierowana na alejkę znajdującą się na tyłach “El Hefe”.

Na nagraniu, które udało się zdobyć prawnikom, widać, jak dwaj ochroniarze wypuszczają tylnym wyjściem mężczyznę, który podtrzymuje chwiejącą się na nogach dziewczynę i prowadzi kilkanaście metrów dalej, po czym gwałci. Pracownicy ochrony wszystko widzą, a nawet się śmieją, ale nie reagują.

Dopiero po jakimś czasie nieprzytomną kobietę, porzuconą pomiędzy śmietnikami, zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie lekarze potwierdzili, że padła ofiarą gwałtu.

Do opisywanych wydarzeń doszło w połowie października, ale sprawa nabrała rozgłosu w ostatnich dniach, bo dziewczyna właśnie złożyła pozew przeciwko restauracji “El Hefe”, a nagranie monitoringu ma być koronnym dowodem. Jej prawnicy sugerują, że gwałciciel albo był znajomym ochrony, albo nawet pracował w lokalu. Najgorsze jest to, że do dziś pozostaje nieuchwytny dla policji.

Firma będąca właścicielem restauracji na razie odcina się od sprawy i nie udziela komentarzy.