Groźna choroba atakuje w całej Polsce! Wirus zabił już 23 osoby. W Krakowie zmarła 40-latka!

Sezon na grypę trwa w najlepsze. Jednak, jak przekonują specjaliści, największa fala zachorowań dopiero przed nami, a nastąpi ona na przełomie lutego i marca. W ciągu ostatnich kilku dni już trzy osoby zmarły w małopolskich szpitalach z powodu tego groźnego wirusa. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci, osób starszych i cierpiących na przewlekłe dolegliwości. W całej Polsce w choroba zabiła już 23 osoby!

W ciągu kilku ostatnich tygodni blisko 100 tysięcy pacjentów w województwie małopolskim zgłosiło się do lekarzy z objawami grypy. Trzem z nich, niestety, nie udało się pomóc i chorzy ze szpitali w Krakowie i Oświęcimiu zmarli. Wśród ofiar znalazło się dwóch mężczyzn w wieku 68 i 81 lat, u których śmiertelnie niebezpieczny wirus wywołał ogromne spustoszenia w organizmie i serię powikłań. To doprowadziło do ich zgonu. Z kolei w szpitalu Uniwersyteckim zmarła 40-latka. U kobiety specjaliści potwierdzili tzw. świńską grypę, wywołaną wirusem typu A/H1N1.

Od początku roku do lekarzy z objawami grypy zgłosiło się ponad 880 tys. pacjentów. Państwowy Zakład Higieny informuje, że w całym kraju tylko przez pięć minionych tygodni grypa zabiła aż 23 osoby.To absolutny rekord ostatnich lat. Rok temu o tej porze z powodu grypy nie zmarła żadna osoba. Dwa lata temu w 2017 roku wirus doprowadził do 12 zgonów, a trzy lata temu do 8. Niestety to jeszcze nie koniec. Bowiem największej fali zachorowań możemy się spodziewać końcem lutego i początkiem marca. Lekarze apelują, że ochronić nas może tylko szczepienie przeciwko grypie. Powinni o nim pomyśleć wszyscy, a zwłaszcza seniorzy, kobiety w ciąży, cukrzycy oraz pacjenci z chorobami układu oddechowego. Koszt szczepionki to tylko 40 złotych, a może nam uratować życie.