Gdzie jest 5-letni Dawidek? Jego ojciec zginął pod kołami pociągu

Gdzie jest 5-letni Dawid Żukowski? Chłopca szukają policjanci z Grodziska Mazowieckiego. Dziecko zabrał z domu ojciec. Kilka godzin później funkcjonariusze dostali informację, że mężczyzna nie żyje. Dotąd nie wiedzą jednak, co stało się z Dawidkiem Żukowskim. Mundurowi proszą o pomoc w odnalezieniu 5-latka.

W poszukiwania zaginionego 5-letniego Dawida Żukowskiego od samego początku zaangażowano maksymalne siły i środki. – Policjanci są w każdym miejscu, w którym mogą uzyskać jakąkolwiek informację. Wykonują wiele czyności, również w miejcu zamieszkania rodziny chłopca – powiedziała asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowa policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja sprawdza każdy ślad, który mógłby pomóc w odnalezieniu zaginionego 5-latka. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w Grodzisku Mazowieckim w mieszkaniu, z którego w środę ojciec zabrał syna pojawili się technicy z wydziału kryminalistycznego.

Trwają też m.in. oględziny auta, którym ojciec jechał z dzieckiem. Samochód badają technicy z laboratorium kryminalistycznego, którzy zabezpieczają m.in. ślady osmologiczne (ślady zapachu) i ślady linii papilarnych.

Reporter PAP rozmawiał z sąsiadami rodziny, którzy twierdzą, że często widywali ojca z dzieckiem. Z ich relacji wynika, że był bardzo opiekuńczy i związany z synem.

Zabrał syna, rzucił się pod koła pociągu

Była środa, 10 lipca. Dawidkiem opiekował się ojciec. Około godziny 17 mężczyzna zabrał 5-latka z domu w Grodzisku Mazowieckim. Jak się dowiedzieliśmy, miał go zawieźć do matki do Warszawy. 32-letni Paweł Ż. odjechał z dzieckiem w nieznanym kierunku. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Chopina. Podróżował szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. 

Po kilku godzinach, a dokładniej przed 21 mundurowi dostali zgłoszenie, że ojciec 5-letniego Dawida Żukowskiego nie żyje. Śmiertelnie potrącił go pociąg. Trzy kilometry od torów w Grodzisku Mazowieckim odnaleziono samochód mężczyzny. Dotąd nie wiadomo, co stało się z chłopczykiem, czy jest bezpieczny i gdzie przebywa. Zdjęcia z poszukiwań dziecka opublikowali strażacy z OSP Milanówek.

Poszukiwany chłopiec z zdjęcia. Prosimy o udostępnianie.Wczoraj około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Milanówek Czwartek, 11 lipca 2019

Policja apeluje o pomoc

Funkcjonariusze proszą o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek informacje na temat Dawida Żukowskiego. Liczy się każda minuta. – Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112 – poinformowali.

Wiadomo, że Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską dresową bluzę, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

(Fakt24, PAP)