Film o pedofilii wstrząsnął Polakami. A to nie koniec!

Dokument Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi. Od soboty film osiągnął już ponad 2,3 mln wyświetleń w serwisie internetowym YouTube. W materiale dziennikarz przedstawił dowody na molestowanie dzieci przez niektórych duchownych polskiego Kościoła. Autor dokumentu zapowiedział już, że planuje kontynuację swojego filmu.

Wstrząsający film Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” został opublikowany w sobotę,11 maja 2019 roku, na kanale YouTube. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin dokument obejrzało ponad 2,3 mln osób. Dziennikarz już zapowiedział sequel.

– Będzie kontynuacja “Tylko nie mów nikomu”, bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność – powiedział na antenie PolsatNews Tomasz Sekielski.

Film “Tylko nie mów nikomu” pokazuje kolejne przypadki pedofilii w polskim Kościele. Autor dociera do ofiar księży i ukrytą kamerą nagrywa ich konfrontacje z oprawcami po latach. Oglądamy m.in. księdza Franciszka C., który był kapelanem prezydenta Wałęsy. Przyznaje się on do seksu z 12-latkiem. Dokument pokazuje też jak ofiary radzą sobie w codziennym życiu i w jaki sposób funkcjonują w społeczeństwie.

Po premierze filmu oświadczenia z przeprosinami dla ofiar molestowania wystosowali prymas abp Wojciech Polak oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

“Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie. (…) “Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła” – napisał prymas abp Wojciech Polak.

“W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali” – wyznał arcybiskup Gądecki.

Film “Tylko nie mów nikomu” został sfinansowany przez zwykłych Polaków, dzięki publicznej zbiórce. 2,5 tysiąca osób wpłaciło na jego produkcję łącznie ok. 450 tysięcy złotych.