Dziennikarz TVP przeprasza. Jego wypowiedź po pogrzebie Adamowicza oburzyła wiele osób

Śmierć Pawła Adamowicza jest tematem, którym zajmują się wszystkie media w kraju. Jednak zdaniem internautów, nie wszyscy potrafili podejść do tej sprawy w odpowiedni sposób. Wiele osób oburzyła wypowiedź Adriana Klarenbacha, który w programie Woronicza 17, mówiąc o śmierci Pawła Adamowicza stwierdził “jaka śmierć, takie życie – być może to jest odważna teza”. Dziennikarz przeprosił już za swe słowa.

– Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie – być może to jest odważna teza – tymi słowami Adrian Klarenbach rozpoczął w TVP program Woronicza 17, poświęcony śmierci Pawła Adamowicza. Dziennikarz chyba nie spodziewał się, jakie zamieszanie wywołają te słowa. Internauci błyskawicznie określili słowa mianem “skandalicznych”, a niektórzy zaczęli samego Klarenbacha tytułować per “funkcjonariusz”.

Zaskoczony reakcją internautów Adrian Klarenbach szybko zareagował na ich wpisy. Najpierw wytłumaczył, iż chodziło mu o to, że Paweł Adamowicz “żył szybko z ludźmi i zmarł z nimi”, lecz gdy to nie uspokoiło internautów, postanowił przeprosić za swą wypowiedź, jeszcze raz tłumacząc, co miał na myśli.– Najmocniej przepraszam Wszystkich tych,którzy odczytali moje słowa jako haniebne-nie były one ani celowe ani intencyjne. Ś.P. żył szybko z ludźmi i odszedł z ludźmi.To chciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam – napisał na swoim koncie społecznościowym Klarenbach.