Dzięki tym składnikom, Twoje paznokcie nigdy się nie złamią i będą rosły szybciej niż kiedykolwiek. Masz je w swoim domu

Paznokcie to często wizytówka kobiety. Zdarza się, że rosną bardzo powoli, a gdy są już długie, stają się kruche i szybko łamią.

Jest to sprawa genetyczna, ale istnieją pewne naturalne środki, które pomagają przyspieszyć ich wzrost i powodują, że nie będą się tak szybko łamać.Co zrobić, aby paznokcie rosły szybciej?

Czosnek

Czosnek to jeden z domowych środków, który sprawi, że nasze paznokcie będą szybciej rosnąć i staną się mniej łamliwe.

Jednym z najprostszych sposobów jest rozgnieść dwa ząbki i umieszczenie powstałej pasty na paznokciach na 10 minut. Powtarzaj taki zabieg przez tydzień.

Można również pocierać paznokcie czosnkiem, lub umieścić sok z niego w lakierze (odstawić na tydzień i stosować jako bazę).

Kolejną możliwością jest zgnieść ząbek czosnku i umieścić go w filiżance wrzątku. Kiedy ostygnie, dodać łyżkę soku z cytryny i dobrze wymieszać. W takiej miksturze moczyć paznokcie.

Sok z ogórka

Przy pomocy sokowirówki zrób sok z połowy obranego ogórka i mocz w nim paznokcie przez 20 minut. Ten zabieg powtarzaj co tydzień.

Skrzyp

Skrzyp to lecznicza roślina, która ma właściwości przyspieszające wzrost paznokci i sprawiające, że będą one mocniejsze i bardziej elastyczne. Przygotuj napar ze skrzypu, ostudź go i mocz w nim paznokcie przez 15 minut. Powtarzaj procedurę kilka razy w tygodniu.