Dwie zakonnice w ciąży. Co stało się na misji?

Obie są zakonnicami, obie były na misji w Afryce. Teraz obie spodziewają się dzieci. Jedna przebywała w klasztorze w prowincji Mesyna we Włoszech, druga była matką przełożoną i opiekowała się starszymi w okolicy Ragusa na Sycylii. Wszystko wskazuje na to, że obie porzucą życie zakonne i zajmą się wychowaniem dzieci.

Sprawę opisuje “Corriere della Sera”. Obie kobiety były na misjach w Afryce, skąd pochodzą. Pierwsza po powrocie do klasztoru w Militello Rosmarino w prowincji Mesyna, zaczęła skarżyć się na ból brzucha. W końcu wylądowała w szpitalu w miejscowości Sant’Agata di Militello. Tamtejsi lekarze odkryli, że zakonnica jest w ciąży, co było zaskoczeniem zarówno dla niej, jak i medyków.

Dziennik dowiedział się, że zakonnica została przeniesiona do Palermo. Po porodzie prawdopodobnie porzuci habit. – Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie – powiedział agencji prasowej  Adnkronos burmistrz miasteczka Salvatore Riotta.Do podobnego incydentu doszło w rejonie Ragusa, także na Sycylii. Pochodząca z Madagaskaru siostra była matką przełożoną i zajmowała się osobami starszymi. Ona również po powrocie z misji, odkryła, że jest w ciąży. Zakonnica postanowiła wrócić do swojej ojczyzny. 

(Źródło: “Corriere della Sera”, Adnkronos)