Strona główna Magazyn Druzgocące informacje na temat aktorki z serialu Beverly Hills, 90210

Druzgocące informacje na temat aktorki z serialu Beverly Hills, 90210

W lutym ubiegłego roku roku u Shannen Doherty, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu „Beverly Hills, 90210”, zdiagnozowano raka piersi.

Aktorka przeszła mastektomię piersi. Niestety w ostatnim czasie doszło do przerzutów – rak zaatakował węzły chłonne.„Miałam raka piersi, który rozprzestrzenił się na węzły chłonne, a podczas jednej z operacji wykryto, że komórki nowotworowe prawdopodobnie dalej się rozprzestrzeniają. Z tego powodu przechodzę obecnie chemioterapię, a później czeka mnie radioterapia” – wyznała Shannen.

#1. Shannen Doherty

Aktorka najczęściej kojarzona jest z rolą Brendy Walsh, z serialu „Beverly Hills, 90210”, a także serialem „Czarodziejki”, gdzie wcieliła się w postać Pure Halliwell. Osoby, które pracowały z Shannen wspominają, że ciężko się z nią współpracuje, gdyż często zachowuje się nieprofesjonalnie. To jednak nie powstrzymało Shannen przed dalszym występowaniem w serialach i filmach – karierę rozpoczęła w połowie lat osiemdziesiątych.

#2. Smutna podróż

W marcu 2015 roku u aktorki zdiagnozowano raka piersi. By zapobiec dalszemu rozwojowi choroby przeszła mastektomię, lecz okazało się, że to jednak nie koniec jej cierpień.

#3. Pokrzepiające wsparcie

Shannen od początku otwarcie mówi o swojej walce z rakiem i często publikuje posty, w których porusza temat chemioterapii oraz swojej kuracji, gdyż chce pokazać fanom jak przebiega proces leczenia oraz w jaki sposób wpływa na ludzkie ciało. Publikuje w sieci także nagrania wideo, na których przedstawia siebie w trakcie w chemioterapii.

#4. Kim jestem

„Może dziwnie to zabrzmi, ale dzięki chorobie bardziej poznałam swoje prawdziwe „ja”, które wcześniej było we mnie gdzieś ukryte” – mówi Shannen.

Niestety ostatnio lekarze przekazali jej straszne wieści…

#5. Przerzuty

Aktorka dowiedziała się, że nowotwór się rozprzestrzenia. Po usunięciu piersi rokowania były dobre, lecz jej zdrowie nie poprawiało się. Badania pokazały, że rak zaatakował węzły chłonne. Tego procesu nie zahamowała nawet radioterapia.

#6. Jej stan pogarsza się z każdym dniem

„Jakoś sobie ze wszystkim radzę. Ból jest do wytrzymania, życie bez piersi również, lecz martwię się jak przyszłość wpłynie na ludzi których kocham.” – wyznała aktorka w jednym z wywiadów.

Shannen traci na wadze, wymiotuje i coraz ciężej jest jej wstać z łóżka. Polega na swoim mężu, który pomaga jej w dojściu do łazienki lub w dotarciu na spotkania.

#7. Najgorsza część

„Zawsze najbardziej boimy się, gdy nie wiemy co nas czeka. Czy chemia zadziała? Czy radioterapia zadziała? Czy będę musiała przechodzić przez to wszystko kolejny raz, a może znowu zachoruję? – skomentowała w jednym z wywiadów pojawienie się przerzutów – To przerażające, boje się w nocy kłaść spać.”

#8. Niepewna przyszłość

Jak sama twierdzi, nie wie czy chemioterapia i radioterapia pomogą, gdyż ciągle jest w złym stanie. Mimo wszystko znajduje siłę, by dzielić się z fanami każdym etapem swojej podróży. Nie wiadomo ile zostało jej czasu, lecz jest dumna z tego, że może pomóc innym, którzy tak jak ona walczą z rakiem.

Źródło: myhomemedicine.com