Dramat Franciszka Pieczki. Dla aktora to jak wyrok

Franciszek Pieczka ma poważne problemy zdrowotne. “Super Express” poinformował, że legendarny polski aktor stracił słuch. Pojawiły się obawy, że może to przekreślić jego pracę na planie powracającego na ekrany hitu TVP, czyli serialu “Ranczo”.

“Można powiedzieć, że w zasadzie stracił słuch” – informuje źródło Super Expressu

Dla aktora to prawie jak wyrok. Bo jak pracować nad tekstem, jak odnajdywać się na scenie czy planie serialu. Wydawałoby się, że jest to niemożliwe. A jednak okazuje się, że to nie przekreśla udziału Pieczki w powracającym na ekrany serialu “Ranczo”. Tabloid skontaktował się z produkcją serialu, w którym pojawiali się już aktorzy mający problemy zdrowotne, jak niedowidzący Roman Kłosowski (89†) czy Witold Pyrkosz (91†). Osoba z produkcji stwierdziła, że utrata słuchu nie jest aż tak dużym problemem. Jej zdaniem ekipa filmowa jest sobie w stanie z tym poradzić. 

– Dla pana Franciszka jest zawsze miejsce na planie “Rancza”. Nigdy nie grał tam głównej roli więc można spokojnie poradzić sobie z nakręceniem jego kwestii. Można przecież skorzystać z aparatu słuchowego, którego nie będzie widać – cytuje “Super Express” swoje źródło

Franciszek Pieczka zaczynał swoją karierę w 1954 roku w filmie “Pokolenie”. Jednak to rola Gustlika w serialu “Czterej pancerni i pies”, przyniosła mu największa sławę. Z kolei jego rola w serialu “Ranczo” sprawiła, że pokochało go nowe pokolenie widzów.