Dostała Wylewu W Pracy. Szef Wywiózł Ją Na Przystanek I Wezwał Policję, Mówiąc, Że Jest Pijana

Każdy z nas chciałby godnego życia i dobrego traktowania, niestety często nie możemy otrzymać tego w naszym kraju i udajemy się na poszukiwanie odpowiedniej pracy za granicę. Wierzymy, że uda nam się trafić na uczciwych ludzi, którzy będą traktowali nas jak sobie równych.

Praca dla lepszego jutraTak właśnie było w przypadku 43-letniej Oksany Kazanczyn, która przyjechała do Polski z Ukrainy. Kobieta pracowała w jednym z podpoznańskich zakładów i mieszkała na terenie pracy. Ukrainka dostała wylewu, lecz z racji tego, że pracuje nielegalnie i nie posiada ubezpieczenia, szef zdecydował się, że nie odwiezie jej do szpitala, ani nie wezwie karetki.

Zamiast natychmiast zadzwonić po pomoc, mężczyzna wsadził nieprzytomną kobietę do samochodu i jeździł z nią po okolicy, aż w końcu, po dwóch godzinach, zostawił ją w pobliskiej miejscowości. 43-latkę ułożył na ławce i zostawił wraz z jej starszą siostrą Natalią, na przystanku autobusowym. Następnie zadzwonił na policję, mówiąc że zauważył pijaną i nieprzytomną kobietę. Ukrainkom powiedział, że mają nie przyznawać się do tego, co się stało, ani że go znają.

Nie udzielenie pomocy pogorszyło stan chorej

 

Jak można dowiedzieć się, z informacji opublikowanej przez Witolda Horowskiego, honorowego konsula Ukrainy w Wielkopolsce, kobieta zemdlała w mieszkaniu znajdującym się na terenie zakładu. Nieprzytomną 43-latkę znalazła jej siostra, która o pomoc poprosiła współpracowników, nikt jednak nie wiedział co robić, dlatego zadzwoniono po 36-letniego Jędrzeja, szefa firmy. W przypadku udaru ważna jest jak najszybsza pomoc, liczy się każda minuta, a najważniejsza jest pierwsza godzina po wylewie, ponieważ wtedy pomoc medyczna ma największe szanse na uratowanie pacjenta.

Obecnie Oksana znajduje się w szpitalu MSWiA w stanie ciężkim. Jest nieprzytomna i sparaliżowana, a na jej leczenie potrzebne są fundusze, na chwilę obecną jest to 19 tysięcy zł. Na leczenie chorej pieniądze zbiera Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska-Ukraina. Konsul Witold Horowski, stara się o legalizację pobytu Oksany, aby kobieta mogła dalej być leczona w Polsce, jednak jeśli to się nie stanie, kobieta może zostać odesłana na Ukrainę.

W zakładzie pracy nikt nie chce komentować sprawy, wszystkie media próbują skontaktować się z 36-letnim Jędrzejem, lecz bez skutku odsyłani są z kwitkiem. Mężczyźnie grozi zarzut nieudzielenia pomocy

 Tekst pochodzi z: popularne.net