Dominika Gwit walczy z chorobą. W końcu usłyszała diagnozę

Dominika Gwit radzi sobie z chorobą. Aktorka cierpi na zespół metaboliczny
Dominika Gwit-Dunaszewska przed długi czas walczyła z nadwagą. Aktorka schudła ponad 50 kg, potem znów przybrała na wadze. Okazało się, że to wszystko przez choroby, na które cierpi. Mimo to świetnie sobie radzi. Ostatnio gra w spektaklu teatru Fabryka Marzeń. Co dolega Dominice?

Odchudzanie i przybieranie na wadze

Dominika Gwit grała w kilku serialach. Zwykle jej postać była typem stereotypowej ”sympatycznej grubaski”. Nieudolnie walczyła z nadprogramowymi kilogramami, a przy tym starała się akceptować swoje ciało.

Podobnie jak bohaterki, które grała, Dominika usilnie próbowała poradzić sobie z nadwagą. Kilka lat temu przeszła spektakularną metamorfozę i schudła ponad 50 kg. To jednak nie sprawiło, że poczuła się szczęśliwa.

Na co choruje Dominika Gwit?

Na efekt jojo nie trzeba było długo czekać. Nie pomagał fakt, że mimo iż Dominika szukała porad lekarskich, zwykle słyszała tylko – ”jest pani gruba i tak już będzie”. Na szczęście trafiła do specjalisty, który postawił diagnozę.

Dominika cierpi na insulinooporność, zespół metaboliczny i ma problemy z tarczycą. Objawami tych chorób są m.in. szybkie przybieranie na wadze i problemy ze schudnięciem.

Poznanie swojego wroga sprawiło, że teraz w końcu wie jak z nim walczyć.

Choroby nie ograniczają aktorki. Gra w spektaklach, występuje w serialach, jest też dziennikarką i konferansjerką. Akceptuje swoje ciało, co widać na jej Instagramie.