Dokładne wyczyszczenie szklanej płyty kuchenki nie musi stanowić problemu.

Gotowanie bardzo często sprawia nam radość, szczególnie gdy gotujemy coś od serca, dla naszych najbliższych. Jednak bardzo często za tą radością idzie również wielki bałagan jaki tworzy się w miejscu naszej pracy, szczególnie na kuchence, którą nierzadko bardzo ciężko jest domyć. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które z całą pewnością nam z tym faktem pomogą.

W chwilach, gdy zwykłe środki do usuwania zabrudzeń nie dają rady śmiało możemy skorzystać z jednego, niezwykle sprawdzonego sposobu.Możemy spróbować usunąć je nożykiem lub żyletką.

Pamiętajmy jednak, by robić to bardzo delikatnie i ostrożnie, zarówno byśmy nie uszkodzili kuchenki, jak i byśmy nie zrobili sobie sami krzywdy. Korzystając z tej metody, zanim zaczniemy skrobać nożykiem, warto wcześniej na zabrudzone miejsce nalać nieco płynu do czyszczenia. Praca pójdzie nam wtedy o wiele łatwiej.

Innym sposobem może być przetarcie naszej kuchenki octem, który niemal każdy z nas w swojej kuchni posiada.

 

Gdy już to zrobimy, powinniśmy spryskać lub posypać całość dosyć sporą ilością sody oczyszczonej. Na koniec wystarczy namoczyć zwykły ręcznik lub szmatkę w gorącej wodzie i przykryć mokrym jeszcze ręcznikiem całą płytę kuchenki. Po kilkunastu minutach ręcznik można zdjąć, a zabrudzenia usunąć znaną nam wszystkim metodą, czyli gąbką. Zejdą o wiele łatwiej.

Jeśli jednak czujemy, że zapach octu będzie nam przeszkadzał, warto do tego celu użyć zwykłego płynu do naczyń o ulubionym przez nas zapachu. Wystarczy rozlać nieco takiego płynu na kuchenkę, po czym posypać całość sodą oczyszczoną. Gdy dodamy do tego wszystkiego dodatkowo nieco wody utlenionej i rozmieszamy plamy i zabrudzenia z całą pewnością ustąpią i będziemy mogli cieszyć się czystą kuchenką.

Oczywiście jest to jedynie kilka sposobów na to, by pozbyć się zabrudzeń kuchenki. Pamiętajmy jednak, żeby zachować pełną ostrożność, która jest ważna nie tylko dla zdrowia naszej kuchenki, ale i również dla naszego.