Do sieci trafiło szokujące zdjęcie psiej łapy. Zostało udostępnione już ponad 16 000 razy

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie psiej łapy, które wywołało burzę wśród internautów, szczególnie tych, którzy mają psy. Psiak ze wspomnianego zdjęcia najwyraźniej ma bardzo nieuważnego pana, skoro ten nie zauważył, jak zwierzę cierpi… Ta sama sytuacja (choć na pewno w mniejszym zakresie) może spotkać każdego psa, z którym wychodzimy na spacer.

Podczas gdy większość właścicieli psów jest świadoma niebezpieczeństwa związanego z kleszczami, musisz pamiętać, że te pasożyty mogą ukrywać się w najmniejszych zakamarkach.Tysiące ludzi zareagowało na zdjęcie z dużym niesmakiem:

„Kiedy to zobaczyłem, od razu obudziłem swoje psy i zacząłem przeglądać ich łapy. Te pasożyty są okropne. Po tylu latach nigdy nie pomyślałem, że mogą ukrywać się nawet w łapach!” – skomentował jeden z użytkowników.

Dokładnie sprawdzaj swojego psa po każdym spacerze!

Kleszcze mogą powodować groźne choroby zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Ważne jest również ich bezpieczne i skuteczne usuwanie. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego pasożyta jest chwycenie go za pomocą pęsety jak najbliżej skóry psa i wyjęcie go jednym, precyzyjnym ruchem.

Koniecznie udostępnij ten artykuł swoim znajomym!