Dawid Żukowski. Wzruszające oświadczenie matki

Dawid Żukowski najprawdopodobniej został odnaleziony. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz. “Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny” – napisała w krótkim oświadczeniu matka Dawida. Poprosiła też o modlitwę za jego duszę.

Dawid Żukowski został prawdopodobnie odnaleziony. – Policjanci natrafili na ciało chłopca na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim – poinformował w sobotę po godz. 16 rzecznik Komendy Stołecznej Policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

Teraz TVN opublikował wydane w niedzielę oświadczenie matki Dawida Żukowskiego. “Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny” – napisała.Mama Dawida Żukowskiego podziękowała za wsparcie, jakie otrzymywała w ostatnim czasie i wiarę w szczęśliwe zakończenie. “Proszę o modlitwę” – zakończyła.

Dawid Żukowski. Rekordowe poszukiwania

Przypomnijmy, że poszukiwania Dawida Żukowskiego trwały 10 dni i były największą tego typu akcją w historii. Zaangażowano w nią setki policjantów, strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przeszukano kilka tys. hektarów i wykorzystano przy tym najnowocześniejszy sprzęt, w tym m.in. GPS, śmigłowce, drony i psy tropiące.

Dawid Żukowski nie żyje? W poniedziałek sekcja zwłok potwierdzająca tożsamość

Niestety, w sobotę około godz. 13 przy zbiorniku retencyjnym naleziono ciało. Najprawdopodobniej jest to Dawid Żukowski. Zwłoki chłopca leżały kilkadziesiąt metrów od ekranów akustycznych stojących wzdłuż autostrady A2.

Były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski ocenił, że w miejscu tragedii wielokrotnie przechodzili w ostatnich dniach zarówno policjanci, jak i mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego poszukujący 5-latka.

– W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. – Postępowanie zostało zainicjowane i będzie prowadzone w kierunku zabójstwa. Będzie zmierzało ku wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej sprawy – dodał prokurator.

Pamiętajmy, że Dawid Żukowski był poszukiwany także przez wielu mieszkańców regionu, gdzie zaginął. – Robimy co w naszej mocy. Chcemy pomóc – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską kilka dni temu Katarzyna Michałowska, inicjatorka akcji, a od niedawna mieszkanka Grodziska Mazowieckiego, która chętnych do pomocy skrzyknęła w sieci. Potem obywatele zgłosili się do policji i pod ich nadzorem pomagali w poszukiwaniach.

Źródło: TVN, WP, Polsat News