Czym różni się mózg kobiety od mózgu mężczyzny?

Wszyscy znamy powiedzenie, że „kobiety są z marsa, a mężczyźni z wenus”, a różnice między kobietami i mężczyznami znamy doskonale. Zarówno te biologiczne, jak i te dotyczące zachowań i postrzegania świata, ale czy mamy świadomość tego, że mózgi kobiet i mózgi mężczyzn również się od siebie różnią? Zapraszam do lektury.

Zespół neurochirurgów z Loughborough University prowadzony przez Jima Horne’go przeprowadził badania, które jasno wskazały różnice pomiędzy mózgiem kobiety a mózgiem mężczyzny. Organ ten, należący do płaci pięknej jest o wiele bardziej wydajny i pozwala na wykonywanie w tym samym czasie większej liczby operacji niż mózg należący do płci przeciwnej.

 

Oznacza to, że mózgi kobiet o wiele bardziej nastawione są na wielozadaniowość, a kobiety mają o wiele bardziej podzielną uwagę niż mężczyźni. Jednak, by mózg ten mógł doskonale pracować i wykonywać wiele zadań jednocześnie, musi on dużo odpoczywać, najlepiej podczas snu.

Dlatego też, co jest potwierdzone wieloma badaniami, kobiety powinny zapewnić sobie minimum osiem godzin spokojnego snu co noc, ponieważ ich mózg musi właśnie tyle odpoczywać, w przeciwnym przypadku będzie o wiele mniej wydajny, przez co śmiało będzie można nazwać go przeciążonym.

Śmiało można również rzec, że to właśnie nie kobiety powinny zajmować się obowiązkami od wczesnych godzin porannych, a mężczyźni, by mózgi naszych partnerek mogły odpocząć i bez problemu nastroić się na godziny ciężkiej ich pracy przez cały, zbliżający się dzień.