Czy wiesz, dlaczego ZAWSZE przed wyjściem z domu należy zostawić w ogródku łyżeczkę cukru?

Wiele osób nie lubi pszczół. Dla nich są to uciążliwe owady, które potrafią zepsuć nawet najlepszy piknik na świeżym powietrzu. Tymczasem pszczoły to jedne z najbardziej pożytecznych i niezbędnych dla ludzi stworzeń na świecie. Dzięki pszczołom 90% ludzi ma pożywienie. Bez ich codziennej pracy ludzkość nie przetrwa. Tym bardziej powinien nas martwić fakt, że te wspaniałe owady wymierają…

Nie trzeba być wielkim ekologiem, aby szanować środowisko. Istnieje kilka prostych rzeczy, które może robić każdy z nas, aby pomóc w ratowaniu życia na naszej planecie. Nikt nie jest w stanie robić wszystkiego, ale każdy może zrobić coś. Pamiętajmy, że to co robimy dziś, wpływa na świat za wiele lat.Brytyjski zoolog i pisarz Sir David Attenborough (92 l.) przez całe swoje życie troszczył się o los zwierząt, środowiska i natury. Najbardziej znany jest z prowadzenia niezliczonej ilości programów przyrodniczych.

Ta wybitna postać podzieliła się ostatnio bardzo ważną sprawą i apeluje o pomoc. Jego przekaz powinien usłyszeć każdy człowiek.

„Jeżeli pszczoły znikną z powierzchni Ziemi, ludziom pozostaną tylko 4 lata życia” – napisał niedawno David Attenborough na Facebooku.

Attenborough nie jest pierwszą osobą, która przekazuje nam to ostrzeżenie. Dlatego powinniśmy sobie uświadomić, że problem wymierania pszczół należy traktować bardzo poważnie.

Mogą się wydawać się małe i nieważne, ale pszczoły wykonują ogromną pracę. Blisko jedna trzecia żywności na naszej planecie pochodzi z roślin, które są zapylane przez pszczoły!

„W ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół spadła o 1/3” – pisze David Attenborough.

Ale sprawa nie jest przegrana. Jest coś, co może zrobić każdy z nas i ten pomysł obiega świat z prędkością błyskawicy.

David Attenborough proponuje pewne proste rozwiązanie, które każdy nas może wypróbować: zmieszaj cukier z wodą i zostaw go na łyżce w swoim ogródku. Ta prosta rzecz może pomóc uratować pszczoły i w rezultacie życie ludzi.

David Attenborough napisał:

„O tej porze roku wiele pszczół może wyglądać jakby umierały lub jakby już nie żyły, ale wcale tak nie jest. Pszczoły też się męczą i po prostu nie mają siły, aby powrócić do ula, co może prowadzić do ich śmierci.

Jeżeli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swojej okolicy, prosty roztwór cukru i wody może pomóc przywrócić jej siły. Po prostu wymieszaj dwie łyżeczki cukru, zwykłego białego cukru, z odrobiną wody i połóż w zasięgu takiej zmęczonej pszczoły. Pomóż także udostępniając ten post i zwiększając świadomość innych.”

Oczywiście nie jest to jedyny sposób. Możesz pomóc pszczołom – a przez to także ludziom – sadząc kwiaty na balkonie i w ogródku. Jeżeli w narożniku twojego zadbanego ogrodu wyrośnie kilka dzikich kwitnących roślin, nie wyrywaj ich – pszczoły mieszkające w pobliżu będą nimi zachwycone!

Pomóż w rozprzestrzenieniu tej prostej porady i UDOSTĘPNIJ ten artykuł. Razem możemy pomóc ocalić pszczoły!